خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
دانلود مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره متانلي گياه مريم گلي چسبناک (Salvia glutinosa L.) در فایل و

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره متانلي گياه مريم گلي چسبناک (Salvia glutinosa L.) در فایل ورد (word) دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره متانلي گياه مريم گلي چسبناک (Salvia glutinosa L.) در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره متانلي گياه مريم گلي چسبناک (Salvia glutinosa L.) در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي اثر ضد ميکروبي عصاره متانلي گياه مريم گلي چسبناک (Salvia glutinosa L.) در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی گیاهان دارویی

تعداد صفحات: 1

چکیده:

در این تحقیق اثر ضد میکروبی عصاره متانلی گیاه Salvia glutinosa L بررسی شده است جهت انجام این تحقیق اندام هوایی گیاه از ارتفاعات 1750 متری از سطح دریای آزاد در منطقه فیلبند شهرستان آمل در استان مازندران از جمعیت گیاهان خودرو جمع آوری شد. پس از انجام نمونه برداری اندام هوایی گیاه سریع خشک شد و سپس توسط دستگاه آسیاب خرد شد. مقدار معینی از اندام هوایی در درجه حرارت اتاق به روش خیساندن با استفاده از متانل عصاره گیری شد. عصاره حاصل در خلا چرخان غلیظ شد تا عصاره جامد خام به دست آید و برای خارج سازی کامل حلال در حالت انجماد خشک شود اثر ضد باکتریایی عصاره متانلی با روش دیسک دیفیوژن مورد ارزیابی قرار گرفت. در این روش از دیسک های سلولزی تغییر داده شده با قطر 6/4 میلی متر استفاده شد. برای انجام این آزمایش از محیط کشت مولر هینتون آگار استفاده شد. باکتری ها با غلظت 8^10×3 در هر میلی لیتر با غلظت لوله استاندارد 0/5 مک فارلند برابر شد. فعالیت ضد میکروبی عصاره متانلی گیاه Salvia glutinosa L با روش دیسک دیفیوژن توسط چهار باکتری Escherichia coli, bacillus subtilis، pseudomonas aeruginosa، Staphylococcus aureus با چهار غلظت متفاوت (2mg و 1mg و 500g و 100g در هر دیسک) از عصاره انجام شد آزمایش نشان داده است که اثر بخشی گیاه نسبت به باکتری گرم مثبت St. aureus با غلظت (هر دیسک /2mg) بیشتر از دیگر باکتری ها بوده و پس از آن بر باکتری گرم منفی E. Coli با غلظت (هر دیسک /2mg) اثر کمتری داشته است. (اثر بر این دو باکتری متوسط بوده است). همچنین بر باکتری Ps. aeruginosa, Ba. Subtilis اثری ضعیف داشته است. از این آزمایش می توان نتیجه گرفت که گیاه Salvia glutinosa L دارای فعالیت ضد میکروبی می باشد البته این تاثیر ضعیف بوده ولی لازم است در مورد باکتری ها و میکرو ارگانیسم های مختلف دیگر و نیز فعالیت ضد میکروبی آن در درون بدن و مکانیسم های مختلف آن بررسی های بیشتری به عمل آید.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *