خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
deli meat
Tobacco
Window repair
خرید یخچال ال جی
Window repair
فلنج
دانلود مقاله اندازه گيري و مقايسه فنل کل، آلکالوئيد کل و گروه هاي آلکالوئيدي اندام هاي گياه طاووسي

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اندازه گيري و مقايسه فنل کل، آلکالوئيد کل و گروه هاي آلکالوئيدي اندام هاي گياه طاووسي (Spartium junceum.L) در فایل ورد (word) دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اندازه گيري و مقايسه فنل کل، آلکالوئيد کل و گروه هاي آلکالوئيدي اندام هاي گياه طاووسي (Spartium junceum.L) در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اندازه گيري و مقايسه فنل کل، آلکالوئيد کل و گروه هاي آلکالوئيدي اندام هاي گياه طاووسي (Spartium junceum.L) در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اندازه گيري و مقايسه فنل کل، آلکالوئيد کل و گروه هاي آلکالوئيدي اندام هاي گياه طاووسي (Spartium junceum.L) در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: سومین همایش ملی بیوتکنولوژی کشاورزی ایران (گیاهی، دامی و صنعتی)
تعداد صفحات: 4
چکیده:
طاووسی Spartinm junceum.L از تیره حبوبات گیاهی زینتی و دارویی، با خاصیت ضد درد و ضد سرطان می باشد. خواص دارویی این گیاه ناشی از وجود ترکیبات فنلی و آلکالوئیدی در آن است. در این پژوهش فنل برگ، گل و ساقه طاووسی با متانول استخراج و با روش اسپکتروفتومتری در طول موج 743 نانومتر با معرف فولن سیوکالتو سنجش شد. نتایج این پژوهش نشان داد که برگ بیشترین فنل و ساقه کمترین فنل را دارد. مقایسه میانگین ها نشان داد که تفاوت محتوای فنل بین ساقه وگل معنی دار نبوده ولی بین برگ و دو اندام دیگر معنی دار است. در این پژوهش آلکالوئیدهای اندام های برگ، گل و ساقه طاووسی نیز استخراج و اندازه گیری شد. گروه های آلکالوئیدی با استفاده از روش های اسید و باز و به کار بردن حلال های مختلف استخراج و با استفاده از ارگوتامین به عنوان آلکالوئید استاندارد و با روش اسپکتروفتومتری اندازه گیری شدند. نتایج نشان داد که محتوای آلکالوئید کل در برگ بیشتر و تفاوت الکالوئیدبین گل و ساقه معنی دار نیست ولی بین برگ با دو اندام دیگر معنی دار است. از چهار بخشه آلکالوئید جدا شده، بخشه دوم که محتوی آلکالوئیدهای محلول در لیپید بود، در همه اندام ها، از بخشه های دیگر بیشتر بود. مقایسه میانگین ها نشان دهنده تفاوت معنی دار بین اندام ها و بخشه های آلکالوئیدی بود. در بین بخشه های آلکالوئیدی، بخشه 2 در همه اندام ها بیشتر و بخشه 1 از همه کمتر و تفاوت معنی دار بود. به طور کلی برگ های کوچک و تحلیل رفته طاووسی، بیشترین و ساقه کمترین محتوای آلکالوئید و فنل را دارا بودند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *