خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
دانلود مقاله اثر استفاده از پساب هاي حاوي نيترات بر عملکرد ذرت علوفه اي در سامانه هاي مختلف زهکشي د

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اثر استفاده از پساب هاي حاوي نيترات بر عملکرد ذرت علوفه اي در سامانه هاي مختلف زهکشي در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اثر استفاده از پساب هاي حاوي نيترات بر عملکرد ذرت علوفه اي در سامانه هاي مختلف زهکشي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اثر استفاده از پساب هاي حاوي نيترات بر عملکرد ذرت علوفه اي در سامانه هاي مختلف زهکشي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اثر استفاده از پساب هاي حاوي نيترات بر عملکرد ذرت علوفه اي در سامانه هاي مختلف زهکشي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391

محل انتشار: سومین همایش ملی مدیریت جامع منابع آب

تعداد صفحات: 8

چکیده:

کم بودن راندمان آبیاری، استفاده بیش از اندازه از کودهای شیمیایی حاوی نیتروژن در کشاورزی و خاصیت ذاتی آبشویی یون نیترات باعث آلودگی منابع آب می شود. همچنین میزان آبشویی نیترات در سامانه های زهکشی آزاد نسبت به سامانه های زهکشی کنترل شده و آبیاری زیرزمینی بیشتر است. در پژوهش حاضر، استفاده از زه آب های کشاورزی حاوی نیترات به منظور تأمین نیاز آبی و کودی گیاه ذرت علوفه ای از طریق سامانههای مختلف زهکشی (آزاد، کنترل شده و آبیاری زیرزمینی) بررسیشد. بدین منظور در یک مطالعه لایسیمتری در کرج، اعمال سه تیمار زهکشی آزاد، زهکشی کنترل شده در عمق 60 سانتی متری و آبیاری زیرزمینی در عمق 60 سانتیمتری در نظر گرفته شد. آبیاری با آب حاوی نیترات با غلظت 50 میلیگرم در لیتر (حد استاندارد آب شرب) به عنوان پساب کشاورزی انجام شد. نتایج نشان داد که راندمان مصرف آب در تیمار آبیاری زیرزمینی نسبت به تیمار زهکشی کنترل شده 17 درصد و نسبت به تیمار زهکشی آزاد 35 درصد بیشتر است. همچنین تولیدماده خشک در تیمار آبیاری زیرزمینی نسبت به تیمار زهکشی کنترل شده 42 درصد و نسبت به تیمار زهکشی آزاد در حدود 50 درصد بیشتر است. لذا استفاده از منابع آبی حاوی نیترات در سامانه های زهکشی کنترل شده و آبیاری زیرزمینی ضمن برآوردن نیاز گیاه به آب و کود، می تواند عملکرد بیشتر محصول را به دنبال داشته باشد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *