خريد بک لينک
رزرو آنلاين هتل خارجي
خريد سکه ساکر
رزرو آنلاين هتل خارجي
آموزش آشپزی ایرانی
خرید گیفت کارت
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
فلنج
دانلود مقاله بررسي تاثير گازهاي هيدروکربني بر روي پليمرهاي مورد استفاده در سيال حفاري با دانسيته با

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي تاثير گازهاي هيدروکربني بر روي پليمرهاي مورد استفاده در سيال حفاري با دانسيته بالا در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي تاثير گازهاي هيدروکربني بر روي پليمرهاي مورد استفاده در سيال حفاري با دانسيته بالا در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي تاثير گازهاي هيدروکربني بر روي پليمرهاي مورد استفاده در سيال حفاري با دانسيته بالا در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي تاثير گازهاي هيدروکربني بر روي پليمرهاي مورد استفاده در سيال حفاري با دانسيته بالا در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی
تعداد صفحات: 8
چکیده:
اغلب جهت حفاری مخازن گازی پر فشار از سیالات حفاری پلیمری حاوی پلی آنیونیک سلولز و استارچ، همراه با مواد وزن افزا مانند باریت استفاده میشود. یکی از وظایف مهم این پلیمرها ایجاد خواص رئولوژی و کنترل عصاره سیال حفاری است. خصوصیات رئولوژی و کنترل عصاره نقش بسیار مهمی در عملیات حفاری ایفا مینمایند بنابراین باید عوامل موثر در تغییر خصوصیات رئولوژی و کنترل عصاره سیالات پلیمری، مورد شناسایی و بررسی قرار گیرند. در حفاری مخازن گازی، سیال حفاری، با گازهای هیدروکربنی در تماس است ولی تاکنون هیچ گونه پژوهشی در خصوص تاثیر گازهای هیدروکربنی بر خصوصیات سیالحفاری حاوی پلی آنیونیک سلولز و استارچ صورت نگرفته است، به همین دلیل با توجه به اهمیت مسئله در حفاری مخازن گازی، این موضوع مورد پژوهش و تحقیق قرار گرفته است. در این پژوهش خصوصیات رئولوژی سیال شامل گرانروی پلاستیکی،نقطه واروی، استحکام ژلاتینی، نقطه واروی در سرعت برشی کم، عصاره وpH سیال حاوی پلی آنیونیک سلولز و استارچ، بطورجداگانه، قبل و بعد از تماس با گاز هیدروکربنی در زمان و فشارهای مختلف بررسی شده است. نتایج بیانگر تاثیر گازهای هیدروکربنی بر تغییر کلیه خصوصیات مورد اشاره به جزءpHو نیز باعث تهنشین شدن باریت در سیال حفاری حاوی پلی آنیونیک سلولز و تغییرات کم خصوصیات و عدم تهنشین شدن باریت در سیال حاوی استارچ است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *