خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
دانلود ?پروژه Color Image Segmentation تقسيم بندي رنگ تصوير در فایل ورد (word)
تاريخ : 29 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود ?پروژه Color Image Segmentation تقسيم بندي رنگ تصوير در فایل ورد (word) دارای 29 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود ?پروژه Color Image Segmentation تقسيم بندي رنگ تصوير در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود ?پروژه Color Image Segmentation تقسيم بندي رنگ تصوير در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود ?پروژه Color Image Segmentation تقسيم بندي رنگ تصوير در فایل ورد (word) :

در این پروژه قصد داریم روش جدیدی جهت قطعه بندی تصاویر رنگی بااستفاده از سیستمهای فازی معرفی نماییم.به عبارتی دیگر در تصاویر رنگی ، نواحی مشابه از لحاظ رنگ را جدا کرده و تصویررا به قطعات مشابه تقسیم می نماییم. با توجه به این که به طور معمول تصاویر رنگی در فضای RGB ذخیره می شوند وسیستم FIS ما به پارامترهای فضای HSL نیاز دارد لذا در ابتدا تصاویر ورودی را به فضای موردنظر برده سپس هر پیکسل از تصویر را به سیستم FIS می دهیم تا رنگ پیکسل موردنظر را تشخیص دهد ودر انتها پیکسلهایی که از لحاظ رنگ مشابه بودند رابه صورت جداگانه نمایش می دهیم.
در این پروژه علاوه بر پیاده سازی روش مقاله مورد نظر، کمی تغییرات در نحوه پیاده سازی ایجاد نمودیم که باعث افزایش سرعت تشخیص شد.و آن استفاده از روابط موجود بین همسایگان یک پیکسل می باشد که توضیحات کامل آن در قسمت شبیه سازی آورده شده است.

1.مقدمه:
قطعه بندی عملیاتی جهت تقسیم بندی تصویر به نواحی یکنواخت می باشد. بنابراین قطعه بندی عملیاتی مقدماتی جهت تشخیص اشیا موجود در تصویر است. هدف از این پروژه دسته بندی تصاویر رنگی به کمک روش فازی می باشد. هر شی یک رنگ منحصر به فرد دارد. هدف تشخیص هر شی بر اساس رنگ آن است.
کاربردها :
قطعه بندی تصویر از مسائل مهم در زمینه های مختلف پردازش می باشد که از جمله کاربردهای می توان به موارد زیر اشاره نمود :
• کاربرد در پزشکی
• تشخیص محتوای سایت ها
• تشخیص پوست در تصاویر
• فیلتر کردن سایت های غیر اخلا قی
روشها :
برای پیاده سازی، روشهای متفاوتی ارائه شده است که از جمله آنها می توان support vector machines ، روشهای هیستوگرام وروشهای فازی را نام برد.
در روشهای هیستوگرام سگمنت بندی براساس شباهت رنگ انجام می گیرد ودر بعضی الگوریتم ها بر اساس ناحیه ،سگمنت بندی انجام می گیرد.

تکنیک های قطعه بندی تصاویر با استفاده از رنگ را می توان در پنچ دسته گنجاند :
• قطعه بندی بر اساس پیکسل [2]
• قطعه بندی براساس تشخیص لبه [5][4]
• قطعه بندی ترکیبی براساس لبه وناحیه [6]
• قطعه بندی بر اساس خوشه بندی [10][9][8][7]

قطعه بندی تصاویر رنگی بااستفاده از دسته بندی فازی یکی از روشهای قطعه بندی بر اساس پیکسل می باشد. به این ترتیب که سیستم فازی مشخص می کند هر پیکسل به کدام دسته رنگ تعلق دارد .بنابراین هدف ایجاد یک سیستم فازی است که بتواند رنگهای بیشتری را دسته بندی نماید.
برای این کار نیاز به یک فرد خبره است که با توجه به داه های آموزشی ، قوانین و توابع راتنظیم نماید که امری وقت گیر می باشد .لذا نیاز به یک روش اتوماتیک است که باتوجه به داده های آموزشی قوانین وتوابع عضویت فازی را ایجاد نماید .روشهای زیادی برای این منظور ابداع شده است که از جمله تقسیم کردن فضای وردیهای سیستم فازی می باشد.

2.دسته بندی رنگ فازی:
دسته بندی فازی یک روش یادگیری با ناظر است که جهت قطعه بندی تصاویر استفاده می شود .این سیستم هر پیکسل رنگی از تصویر ورودی را در یک دسته رنگ قرار می دهد.
فضاهای رنگ متنوعی مانند HSV,YIQ,HSL,RGB در پردازش تصاویر استفاده می شود.[1]

برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *