خريد بک لينک
home theater in Los Angeles
Hookah Shisha Tobacco
فلنج
Barabas Ropa de hombre
دانلود مقاله تنوع مولکولي برخي توده هاي بومي زعفران (Crocus sativus L.) ايران با استفاده از نشانگره

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تنوع مولکولي برخي توده هاي بومي زعفران (Crocus sativus L.) ايران با استفاده از نشانگرهاي RAPD در فایل ورد (word) دارای 2 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تنوع مولکولي برخي توده هاي بومي زعفران (Crocus sativus L.) ايران با استفاده از نشانگرهاي RAPD در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تنوع مولکولي برخي توده هاي بومي زعفران (Crocus sativus L.) ايران با استفاده از نشانگرهاي RAPD در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تنوع مولکولي برخي توده هاي بومي زعفران (Crocus sativus L.) ايران با استفاده از نشانگرهاي RAPD در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: سومین همایش ملی بیوتکنولوژی کشاورزی ایران (گیاهی، دامی و صنعتی)
تعداد صفحات: 2
چکیده:
ایران به عنوان یکی از مراکز مهم پراکنش گونه های دارویی از جمله گیاه زعفران است . جنس Crocus شامل حدود 08 گونه است که مهم ترین آن C.sativus از خانواده Iridacea می باشد . زعفران زراعی گونه ای تریپلویید 8 = x ، ؛ 24 = n2 بوده و فاقد بذر است به همین دلیل تکثیر به وسیله پیاز های دختری انجام می گیرد. جمعیت های یک گونه که در شرایط اکولوژیکی متفاوت رویش یافته اند ، معمولا دارای تنوع ژنتیکی هستند. نشانگرهای مرفولوژیک به دلیل تعداد محدود ، تحت تأثیر محیط بودن و همچنین وابستگی به مرحله رشدی گیاه ، به تنهایی جهت بررسی تنوع کافی نمی باشند به همین دلیل به کاربردن نشانگرهای تکمیلی مثل نشانگرهای مولکولی ، ارزیابی دقیق تری از تنوع ژنتیکی را ایجاد می کند. تاکنون مطالعات اندکی در زمینه تنوع جمعیت های مختلف زعفران انجام شده است . از اینرو ، این مطالعه با هدف بررسی تنوع مولکولی ، بر روی 56 توده بومی زعفران جمع آوری شده از مناطق مختلف استان های خراسان رضوی و جنوبی انجام شد. برخلاف گزارش های قبلی، نتایج داده های RAPD حاکی از وجود تنوع مولکولی در بین توده های مورد بررسی بود. از اینرو به نظر می رسد توده های زعفران مورد مطالعه ، ژرم پلاسم ارزشمندی جهت استفاده در برنامه های اصلاح کیفی و کمی محصول زعفران باشد.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *