خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
بلیط شیراز تهران
Barabas Ropa de hombre
دانلود مقاله بررسي روند صدور کارت معاينه پزشکي براي کارکنان و متصديان اماکن عمومي و مراکز تهيه و تو

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي روند صدور کارت معاينه پزشکي براي کارکنان و متصديان اماکن عمومي و مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي در استان آذربايجانشرقي در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي روند صدور کارت معاينه پزشکي براي کارکنان و متصديان اماکن عمومي و مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي در استان آذربايجانشرقي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي روند صدور کارت معاينه پزشکي براي کارکنان و متصديان اماکن عمومي و مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي در استان آذربايجانشرقي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي روند صدور کارت معاينه پزشکي براي کارکنان و متصديان اماکن عمومي و مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي در استان آذربايجانشرقي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: شانزدهمین همایش ملی بهداشت محیط
تعداد صفحات: 8
چکیده:
مقدمه و اهمیت موضوع: همه ساله در بسیاری از مراکز بهداشت، درصدی از آمار مبتلایان به بیماریهای انگلی را صاحبان صنوفی تشکیل می دهند که جهت صدور کارت معاینه پزشکی، فرآیند معاینه و انجام آزمایشات مدفوع را طی می‌کنند. نتایج آزمایشات و معاینات مربوط به اخذ این کارتها زمانی قابل استناد و پیگیری خواهد بود که روال انجام معاینات پزشکی، آزمایشات و تناوب زمانی آنها بصورت صحیح انجام گیرد. فلذا رعایت روند صحیح صدور کارت معاینه پزشکی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در پژوهش حاضر این روند در استان آذربایجان شرقی در سال 1391 بطور جامع مورد ارزیابی قرار گرفته است.مواد و روشها: داده های مربوط به این بررسی با استفاده از پرسشنامه با پایایی و روایی معتبر و از طریق انجام مصاحبه با 354 نفر از کارکنان و متصدیان اماکن در سطح استان آذربایجانشرقی استخراج،آنالیز و تحلیل گردید. نمونه ها بصورت تصادفی و با استفاده از فرمول نمونه گیری استاندارد انتخاب شدند.نتایج و بحث: نتایج این بررسی نشان می دهد که بیش از 92 درصد متصدیان و کارکنان اماکن از مدت اعتبار و 62 درصد آنان از مراحل صدور معاینه پزشکی آگاهی کامل دارند. 36 درصد متصدیان برای تمدید کارت معاینه پزشکی خود مراجعه نداشته و پس از اعلام و تذکر کارشناس بهداشت محیط محل به آن اقدام نموده اند. حدود 20 درصد متصدیان بر خلاف روال صحیح ( مراجعه به پزشک)، پس از دریافت چک لیست ارزیابی مستقیماً به آزمایشگاه مراجعه نموده اند. تنها 44 درصد مراجعین به پزشک بطور کامل معاینه شده و از سوابق بیماری آنان سئوال گردیده است. 15 درصد مراجعین برای آزمایش انگلی مدفوع، برخلاف روال صحیح (3 نوبته) یک یا دو نوبت مورد آزمایش قرار گرفته اند. حدود 7 درصد متصدیان پس از دریافت نتیجه آزمایش بدون مراجعه به پزشک مستقیماَ از واحد بهداشت محیط کارت معاینه پزشکی خود را دریافت کرده اند. 15 درصد افرادی که به علت آلودگی انگلی دارو دریافت نموده اند پس از اتمام مصرف داروها بدون انجام آزمایش مجدد کارت خود را دریافت نموده اند.نتیجه گیری: با توجه به عدم مراجعه به موقع برای تمدید کارت معاینه پزشکی، لزوم توجیه اهمیت موضوع و ارائه آموزش های لازم توسط بازرس بهداشت محیط منطقه و آموزشگاه های بهداشت اصناف احساس می گردد. اگرچه یکی از آزمایشات مهم در فرایند صدور کارت معاینه پزشکی، آزمایش انگلی می باشد ولی با توجه به ماهیت کار متصدیان امکان بررسی سایر بیماریها از جمله بیماریهای پوستی، ریوی و غیره مستلزم معاینه کامل و سئوال از سوابق بیماری است که بایستی پزشکان به این مهم توجه نمایند.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *