خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مرکز مقالات امام صادق (ع)
تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق جبران خليل جبران در فایل ورد (word) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق جبران خليل جبران در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق جبران خليل جبران در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق جبران خليل جبران در فایل ورد (word) :

جبران خلیل جبران ( ژانویه - آوریل ) زاده بشرّی لبنان از نویسندگان سرشناس لبنان و آمریکا و خالق اثر بسیار مهم و مشهور پیامبر است.

دوران کودکی
او در ششم ژانویه سال ، در خانواده‌ای مسیحی مارونی (منسوب به مارون قدیس) که به خلیل جبران شهرت داشتند، در البشری، ناحیه‌ای کوهستانی در شمال لبنان به دنیا آمد. مادرش زنی هنرمند بود که «کامله» نام داشت.


خلیل جبران
مادر جبران کامله رحمه، سی ساله بود که جبران را از شوهر سومش خلیل جبران به دنیا آورد. شوهرش مردی بی مسئولیت بود و خانواده را به ورطه فقر کشاند. جبران خلیل یک برادر ناتنی به نام «پیتر»، شش سال بزرگتر از خودش، و دو خواهر کوچکتر به نام‌های «ماریانه» و «سلطانه» داشت که در تمام عمرش به آن‌ها وابسته بود. از آنجا که جبران در فقر بزرگ می‌شد، از تحصیلات رسمی بی بهره ماند و آموزش‌هایش محدود به ملاقات‌های منظم با یک کشیش روستایی بود که او را با اصول مذهب و انجیل و زبان‌های سوری و عربی آشنا کرد. جبران هشت ساله بود که پدرش به علت عدم پرداخت مالیات به زندان افتاد و حکومت عثمانی تمام اموالشان را ضبط و خانواده را آواره کرد. سرانجام مادر جبران تصمیم گرفت با خانواده‌اش به آمریکا کوچ کند. در ژوئن سال ، جبران در دوازده سالگی با مادر، برادر و دو خواهرش لبنان را ترک و به ایالات متحده آمریکا رفت و در بوستون ساکن شد. وی در بوستون به مدرسه رفت. در مدرسه، اشتباهی در ثبت نام، نام او را برای همیشه تغییر داد و به کهلیل جبران Kahlil Gibran تبدیل کرد که علی رغم تلاش‌هایش برای بازیابی نام کاملش، تا پایان عمرش بر جا ماند. جبران در سال با فرد هلند دی ملاقات کرد و از آن به بعد وارد مسیر هنر شد. دی جبران را با اساطیر یونان، ادبیات جهان، نوشته‌های معاصر و عکاسی آشنا کرد.
[ویرایش] بازگشت به لبنان
همچنین دختر جوانی به نام «ژوزفین پی بادی» که ثروت سرشاری از ذوق و فرهنگ داشت دل به محبت این جوان بست و در رشد و کمال او بسیار موثر واقع شد. وی در آمریکا به نگارگری پرداخت و در سال وارد فرهنگستان هنرهای عالی در پاریس در فرانسه شد و مدت سه سال زیر نظر تندیسگر معروف «اگوست رودن» درس خواند. رودن برای جبران آینده درخشان و تابناکی را پیش‌بینی نمود. زنان دیگری نیز بعدها در زندگی جبران ظاهر شدند که از همه مهم ‌تر خانم «مری هسکل» و «شارلوت تیلر» است. این دو زن اخیر بخصوص خانم هسکل شاید بیشترین تأثیر را در زندگی فرهنگی و هنری و حتی اقتصادی جبران داشته‌اند. اما جبران پس از حدود سه سال اقامت در آمریکا به شوق زادگاه و عشق به آشنایی با زبان و فرهنگ بومی خویش به وطن بازگشت. جبران که به کمک فرد هلند دی کم کم وارد حلقه بوستونی‌ها شده بود و شهرت کوچکی به هم زده بود، با نظر خانواده‌اش تصمیم گرفت به لبنان برگردد تا تحصیلاتش را به پایان برساند و عربی بیاموزد. جبران در سال وارد بیروت شد و به «مدرسه الحکمه» رفت. جبران در این دوره کتاب مقدس را به زبان عربی خواند و با دوستش یوسف حواییک، مجله‌ای به نام «المناره» منتشر کرد که حاوی نوشته‌های آن دو و نقاشی‌های جبران بود.
[ویرایش] مرگ در خانواده و بازگشت به ایالات متحده
جبران دانشگاه را در سال تمام کرد. زبان‌های عربی و فرانسه را آموخته بود و در سرودن شعر به مهارت رسیده بود. در این هنگام رابطه‌اش با پدرش قطع شد و از او جدا شد و زندگی محقر و فقیرانه‌ای را از سر گرفت. در همان هنگام شنید که برادر ناتنی‌اش سل گرفته، خواهرش سلطانه مشکل روده‌ای دارد و مادرش گرفتار سرطان است. با شنیدن خبر بیماری هولناک سلطانه، جبران در ماه مارس لبنان را ترک کرد. اما دیر رسید و سلطانه در چهارده سالگی درگذشته بود. در همان سال، پیتر به بیماری سل و مادرش به سرطان درگذشتند.
خلیل جبران بعد از پایان تحصیلاتش در فرانسه دوباره وارد آمریکا شد و تا مرگش در سال در آنجا کار و زندگی کرد.
[ویرایش] نویسندگی
جبران از همان ایام نوجوانی به میدان هنر و شعر و نویسندگی قدم نهاد. در پانزده سالگی مدیر مجله «الحقیقه » شد و در شانزده سالگی نخستین شعرش در روزنامه جبل به طبع رسید و در هفده سالگی به طراحی چهره بزرگانی چون عطار و ابن سینا و ابن خلدون و برخی دیگر از حکما و نویسندگان پیشین دست زد و پس از پایان تحصیلات رسمی خود برای تکمیل هنر نقاشی به پاریس رفت و طی دو سال اقامت در فرانسه ضمن آشنایی با مکاتب گوناگون هنر نقاشی، کتابی با عنوان «الارواح المتمرده » (روان‌های سرکش) نوشت و در بیروت به طبع رساند.
این کتاب دولت عثمانی را سخت مضطرب کرد. کشیشان کتابش را محکوم کردند و روزی در میدان عمومی شهر انبوهی از این کتاب را به آتش کشیدند و حکومت وقت بازگشت او را به وطن ممنوع کرد.
در این حال اخبار ناگوار از مرگ خواهر و برادر جوان و بیماری مادر به او رسید و او علیرغم منع سیاسی به میهن بازگشت. پس از دو سال اقامت در وطن باز سفری به پاریس کرد تا از هنرمندان آن دیار بخصوص رودن، لطائف فنون صورتگری را بیاموزد. در این سفر جبران با بزرگانی چون روستاند، دبوسی و مترلینگ آشنا شد و از ذوق و اندیشه آنان بهره‌های فراوان برد. در آن روزگار دفتر نقاشی رودن کعبه آمال هنرجویان جهان بود و جبران مدتی در آن دفتر در کنار آموختن لطائف هنر نقاشی، شیوه نگاه هنرمندانه را نیز از او بیاموخت و رودن چون شعر و نقاشی را در جبران به کمال یافت او را با ویلیام بلیک، شاعر و نقاش شهودی انگیس در قرن هجدهم بیشتر آشنا کرد. و معروف است که او را ویلیام بلیک قرن خواند. جبران وقتی اولین کتاب نقاشی‌های بلیک را خرید چون درویشی که به گنج رسیده باشد. به چنان وجد و نشاط و شادی و مستی رسید که از بیخودی در پوست نمی‌گنجید، گوئی در غربتگاه این عالم دوستی دیرین و آشنایی محرم یافته‌است.
در سال جبران بار دیگر به آمریکا رفت و در نیویورک در خیابان دهم دفتری تأسیس کرد که سال‌ها مجمع نویسندگان و شاعران و هنرمندان عرب و دوستان و شیفتگان آمریکایی او بود. بهترین و پخته ‌ترین آثار شعری و نقاشی او در این دوران بیست و یک ساله اقامت در آمریکا شکل گرفت و به صورت کتاب‌ها و نمایشگاه‌های متعدد به جهانیان عرضه شد و جبران را در زمانی کوتاه به اوج شهرت و محبوبیت رسانید.
از جبران مجموعا کتاب به زبان‌های عربی و انگلیسی بر جا مانده‌است که چندی پیش در یک مجموعه 14جلدی توسط نشر کلیدر و با ترجمه ی مهدی سرحدی به بازار عرضه شده است. اسامی این کتاب ها به ترتیب سال انتشار عبارت است از:
الف - به زبان عربی:
. موسیقی (م.) . عروسان دشت (م.) . ارواح سرکش (م.) . اشک و لبخند . بال‌های شکسته . کاروان‌ها و توفان‌ها . نوگفته‌ها و نکته‌ها
ب - به زبان انگلیسی:
. دیوانه . نامه‌ها . ماسه و کف . پیشتاز . خدایان زمین . سرگشته . مسیح، فرزند انسان . پیامبر . باغ پیامبر
آنچه در سالهای اخیر موجب سردرگمی خوانندگان و علاقمندان جبران در ایران شده است، به راه افتادن موجی از 'کتاب سازی' و جعل عناوین خودساخته برای کتب جبران یا ارائه ی گزیده هایی از چند کتاب او با یک عنوان جدید است که اتفاقی ناخوشایند به نظر می رسد و لازم است در این زمینه شفاف سازی صورت گیرد.

جبران در سال به علت سیروز کبدی درگذشت.زجر کشیده ! تو آنگاه به کمال رسیده ای که بیداری در سخن گفتنت جلوه کند . جبران خلیل جبرانچون عاشقی آمد، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در دل من است ، شایسته تر آن که گفته آید : من در دل خداوندم. جبران خلیل جبرانهنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند . جبران خلیل جبرانو کدامین ثروت است که محفوظ بدارید تا ابد؟
آنچه امروز شما راست ، یک روز به دیگری سپرده شود.
پس امروز به دست خویش ببخشید ، باشد که شهد گوارای بخشش ، نصیب شما گردد ، نه مرده ریگی وارثانتان. جبران خلیل جبرانچشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت . جبران خلیل جبراناین کودکان فرزندان شما نی اند ، آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند. جبران خلیل جبراناگر گام در معبدی نهادی تا اوج فروتنی و هراس خود را اظهار کنی ، برای همیشه برتری کسی نسبت به کس دیگر نخواهی یافت . برای تو کافی است که گام در معبدی نهی ، بی آنکه کسی تو را ببیند . جبران خلیل جبراندهش (بخشش )، آنگاه که از ثروت است و از مکنت ، هر چه بسیار ، باز اندک باشد ، که واقعیت بخشش ، ایثار از خویشتن است. جبران خلیل جبرانرابطه دلی دو دوست نیاز به بیان الفاظ و عبارات ندارد . جبران خلیل جبرانپند آموز است ماجرای مردی که زمین را می کاوید تا ریشه های بی ثمر را از اعماق زمین بیرون کشد ، اما ناگاه گنجی بزرگ یافت ؟! جبران خلیل جبرانمگر نه چیزی که امروز در تسلط توست ناچار روزی از دست تو خواهد رفت ؟ پس ، اکنون از ثروت خویش ببخش و بگذار فصل بخشش یکی از فصلهای درخشان زندگی تو باشد . جبران خلیل جبران

برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تاثير حجم و نوع بستر کاشت نشاء بر روي خصوصيات نشاء ذرت شيرين (Zea mays. var saccharata) تحت شرايط گلخانه در فایل ورد (word) دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تاثير حجم و نوع بستر کاشت نشاء بر روي خصوصيات نشاء ذرت شيرين (Zea mays. var saccharata) تحت شرايط گلخانه در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تاثير حجم و نوع بستر کاشت نشاء بر روي خصوصيات نشاء ذرت شيرين (Zea mays. var saccharata) تحت شرايط گلخانه در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تاثير حجم و نوع بستر کاشت نشاء بر روي خصوصيات نشاء ذرت شيرين (Zea mays. var saccharata) تحت شرايط گلخانه در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات: 4
چکیده:
به منظور ارزیابی اثرات حجم و نوع بستر کاشت نشاء بر روی نشاء ذرت شیرین آزمایشی به صورت کرت های خرد شده در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی با چهار تکرار در گلخانه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد انجام شد، تیمار حجم شامل: 35، 70 و 100 سیسی و نوع بستر شامل: خاک؛ خاک+شن؛ خاک+ورمی کمپوست و خاک+کود گاوی(به نسبت های 1:1 ) بود. نتایج نشان داد که، حجم سینی نشاء و نوع بستر کاشت تأثیر معنی داری بر روی صفات مورد بررسی نشاء ذرت شیرین داشتند. نتایج مقایسه میانگین اثرات متقابل تیمارها نشان داد که تیمار حجم 100 سیسی با بستر کود گاوی+خاک بیشترین طول ریشه چه، وزن خشک گیاهچه و وزن خشک ریشه چه را به ترتیب با 20/33 سانتی متر، 0/59 و 0/48 گرم دارا بود و تیمار حجم 70 سیسی با بستر کود گاوی+خاک از لحاظ سطح برگ با 26/51 سانتی مترمربع نسبت به بقیه ی تیمارها برتر بود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تعريف هيپنوتيزم در فایل ورد (word) دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تعريف هيپنوتيزم در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : توضیحات زیر بخشی از متن اصلی می باشد که بدون قالب و فرمت بندی کپی شده است

بخشی از فهرست مطالب پروژه دانلود مقاله تعريف هيپنوتيزم در فایل ورد (word)

چکیده
پیشگفتار
مقدمه: هیپنوتیسم
تعریف هیپنوتیزم
پیرایش هیپنوتیزم
سازنده کلمه هیپنوتیزم
انجام اولین هیپنوتیزم در تاریخ
هیپنوتیزم خواب است؟
هیپنوتیزم به خودی خود درمان محسوب می شود؟
آیا هیپنوتیزم خطرناک است؟
امکان دارد کسی از حالت هیپنوتیزمی بیرون نیاید؟
تاثیر جنسیت در هیپنوتیزم شدن
پیشوایان مذهبی را با هیپنوتیزم نمی توان وادار به رقص کرد
آیا هیپنوتیزم کردن استعداد خاصی می خواهد؟
آیا برای یادگیری هیپنوتیزم باید تمریناتی انجام داد؟
تاثیر هوش در هیپنوتیزم شدن
آیا از هیپنوتیزم می توان در امتحانات نهایی و کنکورهای دانشگاه استفاده کرد؟
اگر چنین عملی انجام شود، آیا جنبه تقلب دارد؟
عیب و نقص های جسمی ظاهری و هیپنوتیزم
هیپنوتیزمژ دارویی
هیپنوتیزم در دندانپزشکی
اورولوژی و بیماری زنانه
درمان چاقی با هیپنوتیزم
هیپنوتیسم درمانی برای جلوگیری از ترسها، هراسها و جلوگیری از استرس
معالجه کمروپی به وسیله هیپنوتیزم
احضار روح ارواح به وسیله هیپنوتیزم
درمان بدکاری جنسی به وسیله هیپنوتیزم
خود هیپنوتیزم یا اتوهیپنوتیزم
یک طرح خود هیپنوتیزم
خود هیپنوتیزم و تئوریهای هیپنوتیزم
خلاصه تئوریهای هیپنوز
فهرست منابع
پیوست ها

بخشی از فهرست مطالب پروژه دانلود مقاله تعريف هيپنوتيزم در فایل ورد (word)

1- گلدن، ویلیام ال. توماس داوود. فرید برگ فرد. (بی‌تا). هیپنوتیزم درمانی. مترجم: تو زنده جای، حسن (عضو هیات علمی دانشگاه). ابوالفضل تفضلی. (بی‌تا). تهران
2- ل، شرلوک. (بی‌تا). روانشناسی و هیپنوتیزم. مترجم جهانبخش قاسم زاده. (بی‌تا). تهران
3- هارتلند، جان. 1375 هیپنوتیزم هارتلند. مترجم دکتر سیدرضا حجالیان. (بی‌تا). تهران: انتشارات جمال الحق
4- کابوک. (بی‌تا). روانشناسی هیپنوتیزم. مترجم (بی‌تا). (1353). تهران: انتشارات کتابخانه ملی
5- لک گیل، اورماند. (1372). دایره المعارف هیپنوتیزم. مترجم دکتر سیدرضا حجالیان. (1372). تهران: انتشارات جمال الحق
مقاله ها
1- تیماریان، بهمن. سیامک خدا رحیمی. (بی‌تا). دوگانگی جنسی آندروژنی. تازه‌های روان روان درمانی
2- محدثی، قاسم. (بی‌تا). خود هیپنوتیزم و تئوریهای هیپنوتیزم
3- دکترشریفی، علی.(1380). چرا هیپنوتیزم؟ روانشناسی امروز شماره8 صفحه10

چکیده

هیپنوتیزم حالت خاصی از ذهن است که با فوق تمرکز همراه بوده است و این قدرت و قابلیت را دارد که می تواند از طریق آن برخی از عادات یا الگوهای رفتاری را به صورت شرطی شدن روی سیستم عصبی فرد حک کرد و همه ما می دانیم در جریان آموزش ما برای یادگیری بهتر و سریع تر تمرکز زیادی بر روی مطالب آموزشی معطوف می سازیم تا روند فراگیری بهتر صورت گیرد و شرایط هیپنوتیزم هم به همین صورت سطح توجه و تمرکز خود را بالا می بریم تا به سطحی برسیم که در آن قدرت فراگیری ذهن و فکر ما به اوج خود برسد

پیشگفتار

هیپنوز یا هیپنوتیزم یک واژه یونانی و به معنی خواب کردن است. هینوتیزور باصطلاح علمی کسی است که با نیروی چشمان و تسلط و فور دیگری را در خواب مصنوعی فرو می برد و برای سهولت کار هیپنوتیزور را (عامل) و هیپنوتیز شونده را (معمول) گویند و گاهی عامل را به زبان علمی اپراتور خطاب می کنند، وقتی می‌گوییم هیپنوتیزور دارای قدرت خواب کردن است معنی آن نیست که عامل دارای چنین قدرتی است که معمول را به اراده خود بخواباند در این کار معمول هم نقش بزرگی دارد باید او هم در این کار با عامل همکاری کند تا عامل بتواند او را به خواب مصنوعی فرو ببرد و این دو با هم رابطه مستقیم دارند و هرچه معمول ناتوانی بیشتر ارائه کند یعنی خود را در اختیار او بگذارد عامل هم در حد کامل معمول را در اختیار میگیرد و او را می خواباند

در زمینه هیپنوتیزم باید شکرگذار باشیم که پس از تجربیات و آزمایشهای گذشته امروز دانشمندان بسیار تجربه کرده ای مانند «لیبروت» برنهایم، و شارکوت و کسان دیگر را در اختیار داریم که کتابها و نشریات سودمندی برای پیشرفت هیپنوتیزم در اختیار ما گذاشته اند

با این توصیف امیدواریم نوشته های این پروژه برای علاقه مندی به هیپنوتیزم مخصوصاً برای پزشکانی که می خواهند از این راه به درمان بیماریهای روانی موفق شدند مفید واقع شود

مقدمه: هیپنوتیسم

هیچیک از حالتهای دگرگون هشیاری به اندازه‌ی هیپنوتیسم بحث انگیز نبوده است. هیپنوتیسم که زمانی در زمره‌ی سحر و جادو به حساب می آمد، اینک موضوع بررسیهای دقیق علمی قرار گرفته است. مقل سایر حوزه‌های پژوهشهای روانشناختی، در این زمینه نی مجهولات بسیار است، اما تا کنون به واقعیتهای زیادی هم دست یافته‌ایم. در هیپنوتیزم، کسی که علاقه مند و آماده‌ی همکاری است (و تنها چنین افرادی در اکثر موقعیتها قابل هیپنوتیسم شدن هستند) بخشی از کنترلی را که بر رفتار خود دارد به هیپنوتیسم کننده واگذار میکند و تمریناتی را در واقعیت می‌پذیرد

برای ایجاد این حالت، هیپنوتیسم کننده از روشهای مختلفی استفاده می کند. برای مثال، ممکن است از هیپنوتیسم شونده بخواهد در حالیکه به تدریج آرامش می یابد تمام افکار خود را برشی و معینی (مثلاً پونزی روی دیوار) متمرکز کند. می‌توان به هیپنوتیسم شونده تلقین کرد که دچار خواب آلودگی است، چون هیپنوتیسم هم مانند خواب حالتی از آرمیدگی است که شخص در آن تماس با بعضی الزامات عادی محیط را از دست می دهد. اما کلمه‌ی خواب در اینجا جنبه‌ی استعاره دارد، چون به هیپنوتیسم شونده گفته می شود که واقعاً به خواب نخواهد رفت و همچنان به صدای هیپنوتیسم کننده گوش فرا خواهد داد

تعریف هیپنوتیزم

حالت خاصی از هوشیاری که طی آن شخص با میل خود انتخاب می کند که فقط آنچه را که به موضوع پیشنهادی مرتبط است ببیند و به آن فکر کند و سایر چیزها را از ذهن خود حذف کند

(شریفی، علی. تیرماه 1380، صفحه 10 مقاله)

پیرایش هیپنوتیزم

عصر طلایی هیپنوتیزم (1890-1880) مقارن دوره ای است که روانشناسی و روانکاوی به اوج ترقی خود رسیده بود، تا آنروز هیپنوتیز یکی از موارد درسی بسیار پیش پا افتاده بشمار می آید و بسیاری از پزشکان و روانکاوان تا اندازه‌ای هیپنوتیز را در ردیف پدیده‌های علمی قرار نمی دادند


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مطالعه و بررسي خواص سيالات فرميتي به عنوان سيالات حفاري نوين در فایل ورد (word) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مطالعه و بررسي خواص سيالات فرميتي به عنوان سيالات حفاري نوين در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مطالعه و بررسي خواص سيالات فرميتي به عنوان سيالات حفاري نوين در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مطالعه و بررسي خواص سيالات فرميتي به عنوان سيالات حفاري نوين در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: سی و یکمین همایش علوم زمین
تعداد صفحات: 10
چکیده:
بعد از گذشت بیش از چندین سال از توسعه صنعت سیالات حفاری و بدست آوردن تکنولوژی مناسب بر فرمولاسیون مناسب سیالات حفاری پایه نمک هالیدی و سیالات تکمیلی می توان گفت که نتایج خوبی حاصل شده است . با این حال نمکهای هالیدی هنوز به طور حتم سودمند بودنشان را خوب نشان نداده اند.تستهای آزمایشگاهی نشان می دهند که مجموعه ای از آب، نمکهای سیستم پایه آلی در شاخه نمکهای فلزهای قلیایی از نوع اسید فرمیک دارای محدوده خواص امید بخشی هستند که از آب نمکهای هالیدی برتری بالاتری دارند.حلالیت زیاد درآب،سازگار با محیط زیست،سازگاری با سازند و کاهش تخریب آن،پایدار کننده پلیمرها در دما و فشار زیاد و همچنین سازگار با دیگر افزاینده های سیال حفاری از جمله مزیتهای سیالات فرمیتی هستند. اولین آب نمکهای فرمیتی شفاف با دانسیته بالا بعنوان سیالات پکری درسال 1950 استفاده شده اند. در محدوده حلالهای نمکی ویژه، و برای جریان یافتن در میان لایه های نفت وگاز بهبود داده شده اند. این نوع سیالات در آن زمان بیشتر برای جلوگیری از تخریب سازند در زمان حفاری استفاده می شدند. تمام آب نمکها به عنوان سیالات حفاری بسیار کار آمد هستند. و این تا زمانی است که خالی از رسوب زیاد باشند. بنابراین این وضعیت ممکن است برای حفاری چاههای باریک یا حفاری شیلها با رشد آگاهی به زودی تغییر کند. در این مقاله سعی می شود که خصوصیات فیزیکی و شیمیای سیالات فرمیتی به عنوان سیالات حفاری مورد بحث قرار گیرند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق پرورش گاو و گاوميش در فایل ورد (word) دارای 19 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق پرورش گاو و گاوميش در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق پرورش گاو و گاوميش در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق پرورش گاو و گاوميش در فایل ورد (word) :

در سال شش زمان کلیدی وجود دارد که وضعیت بدن دام باید مورد ارزیابی قرار گیرد.این زمان ها عبارتند از:اواسط دوره خشکی،زایمان، و تقریبا 270،180،90،45 روز بعد از شروع شیرواری.آنچه در زیر می آید به شرح اهداف معین در خصوص وضعیت بدن در هرکدام از این مراحل می پردازد.دوره خشکی:
نمره ایده آل وضعیت بدن برای یک گاو خشک 3.5 می باشد.برای حصول عملکرد و سلامتی مطلوب در مراحل اولیه شیرواری که در پی دوره خشکی می آید،وضعیت بدن باید حداقل 3 و حداکثر 4 باشد.
اثبات شده است که یک گاو در طی شیرواری چربی بدن را با بازده بیشتری نسبت به دوره خشکی ذخیره می کند.گاها یک گاو قبل از اینکه به نمره وضعیت قابل قبولی برسد،باید خشک گردد.از اینرو یک مدیر باید گاوهای خشک را به منظور اضافه وزن و حصول نمره وضعیت مطلوب تغذیه کند.بدیهی است که یک برنامه تغذیه ای حساب شده همراه با بازدیدهای مکرر برای بالا رفتن وضعیت بدن گاوهای خشک(البته بدون چاق شدن گاو)ضروری است.

برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود توليد خودکار موارد تست نرم افزارهاي شي گرا با استفاده از شبکه هاي پتري رنگي در فایل ورد (word) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود توليد خودکار موارد تست نرم افزارهاي شي گرا با استفاده از شبکه هاي پتري رنگي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود توليد خودکار موارد تست نرم افزارهاي شي گرا با استفاده از شبکه هاي پتري رنگي در فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود توليد خودکار موارد تست نرم افزارهاي شي گرا با استفاده از شبکه هاي پتري رنگي در فایل ورد (word) :


نام کنفرانس یا همایش : دومین کنفرانس ملی رویکردهای نوین در مهندسی کامپیوتر و برق

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

در تست شیء گرا، کلاس به عنوان واحد تست در نظر گرفته می شود و یکی از مهمترین مباحث در حوزه تست کلاس، تولید موارد تست است. اگر چه رویکرد شیء گرا یکی از رویکردهای موثر توسعه ی نرم افزار بوده که امکان کاهش مشکلات متداول رویکرد ساخت یافته را فراهم می آورد اما ویژگی های رویکرد شیء گرا نظیر ارثبری و چند ریختی تحلیل رفتاری و تست را به میزان قابل توجهی پیچیده نمود چرا که حالت اشیا می تواند سبب بروز خطاهایی شود که با تکنیک های سنتی تست به آسانی آشکار نمی شوند. در این پژوهش ابزاری ارائه شده است که قادر به انجام نگاشت خودکار نمودار حالت UML به شبکه پتری رنگی می باشد که فرآیند تست را تسهیل می کند. نتیجه ی این تحقیق منجر به تولید شبکه ای می شود که در مقایسه با تکنیک های مشابه بسیار فشره بوده و علاوه بر آن قادر به پوشش تمامی اشیای مربوط به کلاس های مختلف یک سلسله مراتب ارثبری در یک شبکه واحد می باشد. در انتهای پژوهش با ارائه مطالعه موردی براساس ابزارهای ساخته شده کاربرد و مزایای روش پیشنهادی مشخص می گردد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحليل اقتصادي معدن بنتونيت دو حصاران در شرايط عدم قطعيت قيمت و هزينه با نرم افزار@RISK در فایل ورد (word) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحليل اقتصادي معدن بنتونيت دو حصاران در شرايط عدم قطعيت قيمت و هزينه با نرم افزار@RISK در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود تحليل اقتصادي معدن بنتونيت دو حصاران در شرايط عدم قطعيت قيمت و هزينه با نرم افزار@RISK در فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحليل اقتصادي معدن بنتونيت دو حصاران در شرايط عدم قطعيت قيمت و هزينه با نرم افزار@RISK در فایل ورد (word) :


نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

امروزه با ارزیابی فنی و اقتصادی میتوان نسبت به اقتصادی شدن یک پروژه معدنی به صورت کاملاً علمی اظهار نظر کرد. ولی مهمتر از بررسی اقتصادی یک پروژه شناسایی پارامترهای تاثیرگذار برروی اینپروژه است و بایستی ریسک سرمایهگذاری پارامترهای حساس و تاثیرگذار را پیدا کرد. معادن بنتونیت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. لذا در همین راستا معدن بنتونیت دو حصاران واقع در بخش آیسک ازتوابع شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی مورد ارزیابی اقتصادی قرار گرفته است. ذخیره قطعی این معدن 001111 تن برآورد شده است. میزان تولید سالیانه معدن 0111 تن میباشد که به روش استخراجروباز بهرهبرداری میشود. مقدار باطله پوشاننده بنتونیت ناچیز بوده و در بیشتر منطقه نیاز به باطله برداری ندارد. تحلیل اقتصادی این معدن در شرایط عدم قطعیت پارامترهای اقتصادی مانند قیمت وهزینههای جاری با استفاده از نرم افزار @RISK انجام شده است. برای انجام ارزیابی، درآمد و هزینههای سرمایهگذاری وهزینههای جاری برای سالهای مختلف طرح که دارای عمر 00 سال میباشد پیشبینیشد و جدول جریان نقدینگی تنزیل یافته ) DCF ( تشکیل داده شد. برای ارزیابی اقتصادی این معدن از تکنیکهای ارزش خالص فعلی ) NPV ( و نرخ بازده داخلی ) IRR ( استفاده شد. در مرحله بعد برای ارزیابی در شرایط عدم قطعیت با استفاده از نرم افزار @RISK پارامترهای قیمت فروش بنتونیت، هزینههای جاری و هزینه پرداخت حقوق دولتی با توزیع احتمال مشخص به عنوان ورودیهای با عدم قطعیت تعیین شدند. تحلیل با استفاده از شبیهسازی مونت کارلو انجام شد. نتایج حاصل از تحلیل حساسیت نشان داد که IRR و NPV بیشترین حساسیت را نسبت به قیمت ماده معدنی دارند و متغیرهای دیگر با درجه شدت کمتری آنها را تحت تأثیر قرار میدهند .


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله ارائه چارچوبي براي طراحي سيستم ارتباطات در بانکداري الکترونيکي در فایل ورد (word) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله ارائه چارچوبي براي طراحي سيستم ارتباطات در بانکداري الکترونيکي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله ارائه چارچوبي براي طراحي سيستم ارتباطات در بانکداري الکترونيکي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله ارائه چارچوبي براي طراحي سيستم ارتباطات در بانکداري الکترونيکي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: سومین کنفرانس جهانی بانکداری الکترونیکی

تعداد صفحات: 16

چکیده:

توسعه یک زیربنای ارتباطی امن و محکم عامل کلیدی در تقویت سیستم بانکداری الکترونیکی است. در اینجا پس از بیان مقدماتی پیرامون بانک داری الکترونیکی، یک چهارچوب کاری برای طراحی سیستم ارتباطی بانک طراحی می شود. مطالبی مهم درباره دسترس پذیری بالا و اولویت بندی ارتباطات و امنیت مطرح شده است و یک چهارچوب کلی متمرکز بر این مطالب جهت طراحی سیستم ارتباطی بانک نشان داده شده است. چهارچوب کاری پیشنهاد شده برای طراحی سیستم ارتباطی بانک با تمرکز بر بالاترین سطح دسترسی و اولویت بندی اولویت بندی ارتباطات بیان شده است. موضوع امنیت سیستم های ارتباطی در بخش نهایی ذکر شده و به تفصیل بیان می گردد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود رشد و توسعه اقتصادي با عملکرد کارآفرينانه بازاريابي شبکه اي سالم در ايران در فایل ورد (word) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود رشد و توسعه اقتصادي با عملکرد کارآفرينانه بازاريابي شبکه اي سالم در ايران در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود رشد و توسعه اقتصادي با عملکرد کارآفرينانه بازاريابي شبکه اي سالم در ايران در فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود رشد و توسعه اقتصادي با عملکرد کارآفرينانه بازاريابي شبکه اي سالم در ايران در فایل ورد (word) :


نام کنفرانس یا همایش : سومین کنفرانس بین المللی پژوهشهای کاربردی در مدیریت و حسابداری

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

بازاریابی شبکه ای نوعی تجارت است که در ان با حذف واسطه ها، محصولات به طور مستقیم در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد بیشتر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که برای اصلاح نظا توزیع کالا و مهار گرانی در بخشهای مختلف مصرف باید شیوه توزیع سنتی را رها کرد به خصوص در زمانی که قرار است رویکرد کشور توجه به تولی ملی می باشد در این صورت باید پذیرفت که برای رونق تولید ملی هیچ راهی جز حذف واسطه های غیرضروری و دلالان سودجو واصلاح نظام توزیع نیست حال با حمایت از ادامه فعالیت شرکتهای بازاریابی شبکه ای و استفاده از ظرفیتهای خارق العاده ای که د این صنعت برای ساماندهی تولیدات ایجاد اشتغال ایجاد درآمد کمک به تخصیص بهینه منابع کمک به متعادلتر شدن توزیع درآمد و ثروت و نیز کمک به ایجاد ثبات اقتصادی مهار تورم و بیکاری وجود دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مقاومت ها و مخالفت ها در برابر تغييرات در پروژه هاي بهره وري و افزايش راندمان در فایل ورد (word) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مقاومت ها و مخالفت ها در برابر تغييرات در پروژه هاي بهره وري و افزايش راندمان در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مقاومت ها و مخالفت ها در برابر تغييرات در پروژه هاي بهره وري و افزايش راندمان در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مقاومت ها و مخالفت ها در برابر تغييرات در پروژه هاي بهره وري و افزايش راندمان در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس ملی علوم مهندسی، ایده های نو (8)
تعداد صفحات: 6
چکیده:
سازمان ها و نهادهای بازرگانی و تولیدی یکی از مهمترین دغدغه هایشان توان مقابله با مشکلات مالی و گذر از بحران های مالی است. در این راستا فعالیت های افزایش بهره وری و راندمان به عنوان یک راه گذر از بحران پیشنهاد می گردد. مهمترین مشکلی که در راه اعمال تغییرات به جهت بهره ور شدن سازمان ها وجود دارد، مقاومت ها و مخالفت های آشکار و پنهان در راستای اجرای درست و برنامه ریزی شده پروژه های بهره وری در سازمان ها است. ادبیات مقاومت در برابر تغییر که در این مقاله بررسی می گردد پیشنیاز هایی را برای تغییر موفقیت آمیز در سازمانها پیشنهاد می کند که قسمتی از آن برای پیشگیری و برخی دیگر راه های درمان آن خواهد بود تا سازمان ها را در راه اعمال تغییرات برای ناب تولید کردن و یا چابک کارکردن یاری می رساند. مباحث ذکر شده دراین مقاله سعی در ردیابی عوامل بالقوه ایجاد مقاومت ها در برابر تغییر و ارائه راهکارهای مقابله با آن را دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,