خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
مرکز مقالات امام صادق (ع)

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تعيين محل و ظرفيت بهينه واحدهاي توليد پراکنده با در نظر گرفتن مدل هاي مختلف و تغييرات ساليانه و شبانه روزي انواع بار در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تعيين محل و ظرفيت بهينه واحدهاي توليد پراکنده با در نظر گرفتن مدل هاي مختلف و تغييرات ساليانه و شبانه روزي انواع بار در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تعيين محل و ظرفيت بهينه واحدهاي توليد پراکنده با در نظر گرفتن مدل هاي مختلف و تغييرات ساليانه و شبانه روزي انواع بار در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تعيين محل و ظرفيت بهينه واحدهاي توليد پراکنده با در نظر گرفتن مدل هاي مختلف و تغييرات ساليانه و شبانه روزي انواع بار در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: همایش ملی مهندسی برق و توسعه پایدار با محوریت دستاوردهای نوین در مهندسی برق
تعداد صفحات: 8
چکیده:
با روند رو به رشد استفاده از تولیدات پراکنده، تعیین مکان و ظرفیت بهینه و بررسی اثرات بکارگیری این واحدها در سیستم قدرت به خصوص در شبکه توزیع لازم و ضروری است. در این مقاله با استفاده از الگوریتم ژنتیک مکان و ظرفیت بهینه واحدهای DG با هدف حداقل کردن تلفات و بهبود پروفیل ولتاژ با درنظر گرفتن قیود فنی شبکه و واحدهای DG تعیین شده است. با توجه به این که بار مصرفی انواع مشترکین در طول شبانه روز و نیز در طول سال متغیر بوده و الگوی مصرف برای انواع بار در طول شبانه روز و سال متفاوت می باشد، برای رسیدن به جواب بهینه، تغییرات شبانه روزی و نیز سالیانه بار برای انواع مشترکین (خانگی، صنعتی و تجاری) لحاظ شده است. همچنین برای افزایش دقت بهینه سازی وابستگی بار به ولتاژ برای انواع مشترکین شبکه توزیع متشکل از بارهای مسکونی، صنعتی، تجاری و ; در نظر گرفته شده است. برای شبیه سازی و ارائه نتایج از شبکه شعاعی 33 با سه IEEE استفاده شده و نتایج تایر نحوه مدلسازی بار را در تعیین ظرفیت و مکان واحدهای DG به خوبی نشان می دهد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله الگوريتم هاي مسيريابي درشبکه هاي متحمل تاخير در فایل ورد (word) دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله الگوريتم هاي مسيريابي درشبکه هاي متحمل تاخير در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله الگوريتم هاي مسيريابي درشبکه هاي متحمل تاخير در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله الگوريتم هاي مسيريابي درشبکه هاي متحمل تاخير در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: دومین کنفرانس ملی مهندسی نرم افزار
تعداد صفحات: 6
چکیده:
شبکه هایی که درآنها به دلیل عدم وجود اتصالاتدائمی میان گره ها ارتباطات برحسب زمان متغیر بوده و ارسال پیام ها با تاخیرا ت فراوانی مواجه است شبکه های متحمل تاخیر DTN نام دارند که به دلیل این تاخیرهای ناشی از قطع ارتباطات فراوان دراین نوع از شبکه هاپروتکل های سنتی مسیریابی موجود چون TCP/IP دیگرکارامد نبوده و منجر به معرفی پروتکل جدیدی بنام Bundle گردید و موجب شد تا لایه جدیدی دربالای لایه انتقال بنام Bundle جهت امکان ارتباط مابین شبکه های ناهمگن تعریف کنند ویژگی خاص این شبکه باعث شده توجه بسیاری ازمحققین را به خود جلب نماید تا درجهت حل معضلات مسیریابی پیام ها و بهبود تاخیرهای ناشی از این شبکه بکوشند که درنتیجه منجر به ارایه الگوریتم های مختلف مسیریابی متناسب با شبکه های متحمل تاخیر گردید.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله رابطه هوش فرهنگي وهوش هيجاني با تعارض سازماني بين فردي در فایل ورد (word) دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله رابطه هوش فرهنگي وهوش هيجاني با تعارض سازماني بين فردي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله رابطه هوش فرهنگي وهوش هيجاني با تعارض سازماني بين فردي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله رابطه هوش فرهنگي وهوش هيجاني با تعارض سازماني بين فردي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: کنفرانس بین المللی مدیریت در قرن 21
تعداد صفحات: 7
چکیده:
هدف این پژوهش بررسی رابطه هوش فرهنگی و هوش هیجانی با تعارض سازمانی بین فردی کارکنان می باشد. پژوهش از نظرهدف کاربردی و از نظر روش توصیفی همبستگی میباشد. جامعه آماری عبارتست از کارکنان گمرک استان همدان با مدرک تحصیلیفوق دیپلم به بالا که تعداد 60 نفر می باشند. دادهها پس از جمع آوری از طریق سه پرسشنامه هوش فرهنگی (با مقیاس هوشفرهنگی (CQS) تنظیم شده توسط ون داین)، هوش هیجانی (با استفاده از پرسشنامه هوش هیجانی پالمر و استوف) و تعارض بینفردی(با مقیاس ICOS که توسط جن (1995)) با استفاده از آمار توصیفی و استنباطی (ضریب همبستگی پیرسون) بوسیله نرم افزارSPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته ها نشان می دهد که بین هوش فرهنگی و هوش هیجانی با تعارض سازمانی بین فردیرابطه معناداری وجود دارد. بنابراین تقویت هوش فرهنگی و استفاده از افراد با هوش هیجانی بالامی تواند منجر به کاهش تعارض بینفردی شود. همچنین بین هوش فرهنگی و هیجانی و بعد رابطه ای تعارض نسبت به دیگر ابعاد همبستگی قوی تری وجود دارد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله در مورد چنار در فایل ورد (word) دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله در مورد چنار در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله در مورد چنار در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله در مورد چنار در فایل ورد (word) :

چنار

تاریخچه
چنار از خانواده platanaceae است . تاریخ پیدایش ان به دوران كرتاسه می رسد ولی برای اولین بار در قرن شانزدهم آن را شناختند . انتشار جغرافیایی جنس platanus.l در شرق مدیترانه امریكای شمالی و نیمكره شمالی تا كروئلند است . درخت چنار ابتدا در جزیره تریمیتی كاشته شد و در حدود 390 سال قبل از میلاد مسیح آن را به ایتالیا بردند . سالها بعد رومیان چنار را به فرانسه بردند و در سال 1551بیكن چنار را برای اولین بار به انگلستن برد .

مشخصات درخت چنار:
الف – گیاه شناسی چنار
چنار درخت بزرگ و زیبایی است با تنه ی مستقل ، تاجی گسترده و شاخه های قوی . این ویژگیها موجب شده اند تا چنار در ردیف مهمترین درختان سایه دار پاركها و حاشیه خیابانها قرار گیرد .
بلندی درختان چنار در گونه های مختلف كم و بیش متفاوت است . چنانچه در گونه p.orientalis.l به 30 متر و در گونه p.occidentalis به 40 متر می رسد قطر تنه چنار نیز زیاد است و گاه در تمام گونه های ان به بیش از 10 متر می رسد .
ریشه اصلی چنار از ابتدای رشد قوی و عمیق در خاك فرو می رود و در سنین بالا می تواند تا 4 متر در خاك مساعد فرو رود و از رطوبت عمیق خاك استفاده كند .

ساقه و تنه ی چنار دانه زاد ، استوار ، استوانه ای و نسبتا پر چوب است . شاخه ها از ارتفاع معینی از تنه منشعب می وشند و تاج درخت را بوجود می آورند . در حالی كه ساقه درختان شخه زاد چنار معمولا باریك و بلند و گاه كج و معوجند و با بالا رفتن سن درخت ، تنه اش صاف می شود .
پوست ساقه چنا ردر جوانی مغرغی رنگ است ولی ریتیدوم ان خاكستری رنگ است هر ساله در

فصل رویش از تنه درخت جدا شده می ریزد . محل ریزش ریتیدم روی تنه درخت به صورت لكه های سبز مایل به مغرغی مشاهده می شود . شاخه های اصلی قطور و محكم چنار درجهات مختلف می رویند و مجموعا تاج نامنظم درخت را بوجود می اورند . شاخه های فرعی نیز به صورت نامنظم از شاخه های اصلی منشعب می شوند .

بر روی درخت چنار 3 نوع جوانه مشاهده می شود . جوانه اصلی كه در انتهای ساقه و شاخه های اصلی قرار می گیرد و سبب رویش طولی ساقه و شاخه های می شود . این جوانه ها درشت و خمره ای شكلند و از فلسهای قرمز مایل به قهوه ای پوشیده شده اند .
جوانه فرعی كه از رویش آنها شاخه های فرعی بوجود می اید روی شاخه ها قرار دارند و از جوانه های اصلی كوچكتر اند . این جوانه ها مخروطی اند و از فلسهای قهوه ای رنگ پوشیده شده اند .
جوانه های خفته ، روی ساقه و تنه درخت به صورت ناپیدا یافت می شوند . در صورتی كه قسمتهایی از تنه در معرفی تابش نور قرار گیرند از این جوانه ها جستها و جوشهای می رویند و تنه را گره دار می سازند . این جوانه ها در ظاهر دیده نمی شوند و رویش انها منوط به تابش نور كافی و مواد غذایی فراوان است . علاوه بر جوانه های ذكر شده جوانه های نابجا روی ساقه و شاخه ها نیز قرار دارند و هنگام قلمه زدن در اثر هورمونتهای ریشه زا مثل اكسین سبب ریشه زایی می شوند .
چنار از جمله ، درختان پهن برگ و خزان كننده است برگهای چنار منفرد ، متناوب و دارای پهنكه پنجه ای نسبتا پهنی است . برگهای جوان كه كرهایی دارند كه بتدریج با بالا رفتن سن برگ از تراكم آن كاسته
می شود.
پشت برگ به رنگ نقره ای مایل به سبز است و روی برگ به رنگ سبز روشن . چنار درختی است یكپایه Monoceus با گسلهای تك جنسی و شبیه هم كه بر روی گل گل آذین های فشرده كه وی شكل قرار دارند . زمان گلدهی ان در ماههای فروردین و خرداد است . لقاح ان نیز به هر دو صورت خود گشن Aatogame و دگر گشن Heterogame انجام می شود . میوه چنار پس از تلقیح گلهای ماده به شكل كوزه های كوچك و سبز رنگی روی نهنجی كروی شكل ظاهر می شود . پس از مدتی میوه ها به فندقه های خشك و مركب تبدیل و در همان سال می رسند .
قوه ی نامیه بذر چنار بسیار كم است و دگر بذر كهنه شود ، ممكن است رشد نكند .

ب- ارزش اقتصادی چنار

1- مصارف صنعتی :
چوب چنار جزء چوبهای بسیار خوب صنعتی است كه بدون اغشته كردن آن با مواد ضد عفونی كننده مدتهای طولانی در مقابل تغییرات جوی سالم می ماند .

2- مصارف داروئی
از پوست چنار برای از میان بردن لكه های پوستی از ریشه اش برای درمان مارگزیدگی ، از میوه و برگ ان برای رفع ناراحتیهای حلق و گرفتگی صدا استفاده می شود .
3- استفاده از برگ چنار جهت تهیه خاك برگ
این نوع خاك در باغبانی مصارف زیادی دارد . علاوه بر این كه از این نوع خاك می توان در مخلوط خاكهای استفاده كنیم ، پسرند كرده آن را نیز می توان به عنوان مالچ و پوشش روی بذرهای كاشته شده پاشید و از آن استفاده كرد .

نحوه تكثیر چنار
1- تگثیر از طریق بذر
چنار را در اوایل بهار در محیطی خارج از گلخانه از طریق بذر تكثیر می كنند . قوه نامیه ی چنار كم است . بنابراین بلافاصله پس از بذر گیری از درخت باید ان را در بستری كه از خاك سبك تشكیل شده است بكاریم و پس از یك سال ان را جابجا نماییم .

2- تكثیر از طریق قلمه
برای ان كه یك نهال خوش فرم داشته باشیم . باید از شاخه درختان جوان یا پاجوشها به عنوان قلمه استفاده كنیم ، زیرا این قلمه ها از قدرت ریشه زایی زیادی برخوردارند . شهر اصفهان بزرگترین مركز تولید قلمه چنار است و كشاورزان این منطهق برای تهیه قلمه از پا جوشهایی كه روی كنده درختان قطع شده روییده اند قلمه های مناسبی تهیه می كنند . این روش قلمه گیری بهترین روشی از دیاد درخت چنار است .
قلمه های تهیه شده را بایست قبل از كاشت مدتی در اب قرار داد تا به اندازه كافی رطوبت جذب كنند .
3- تكثیر از طریق خوابانیدن
كه این عمل در بهار و تابستان انجام می شود

4- هرس
از انجا كه چنار یك درخت شهری است باید قبل از كاشت به محل و موقعیت آن توجه كافی مبذول داشت . در پاركها به دلیل انكه محدودیتی از نظر رشد تاج وجود ندارد می توان به درخت اجازه داد تا به حالت طبیعی رشد كنه و به حداكثر رشد طبیعی برسد . البته نمی توان گفت از هرس درخت چنار در پاركها باید صرف نظر كرد بلكه بر حسب موقعیت و فاصله كاشت و سلیقه می توان ان را از حالت تك محوری به چند محوری و تاج گسترده در اورد .

علاوه بر هرس فرم كه از ابتدای پرورش نهال جوان باید انجام گیرد لازم است هر ساله از درختان بازدید به عمل اید و شاخه های نابجا خشك شده بیمار و یا شاخه هایی كه مزاحم عبور و مرور وسایل نقلیه و یا عابرین است حذف گردد . اگر در حذف پا جوشها غفلت شود مقادیری از غذای مورد نیاز شاخه های اصلی توسط پاجوشها مصرف می شود .
زمان هرسی اصلی درخت ، در دوره ی استراحت و در شرایط تهران در پاییز است در مناطق سرد سیر می توان بعد از رفع خطر سرما زدگی و قبل از باز شدن جوانه ها هرسی را انجام داد .

گزارش وضع موجود
طی بازدیدی كه از میدان تجریش تا راه اهن انجام گرفت . در ضلع شرقی همواره تعداد درختان قطع شده و نیز كج شده بیشتر از ضلع غربی خیابان بوده است . در فاصله پل تجریش تا پارك وی به علت بافت بهتر خاك و اب و هوای بهتر كمترین درصد قطع شدگی در درختان مشاهده می شود . لیكن به علت وجود ساختمانهای مرتفع در دو طرف خیابان تعداد درختانی كه از محور اصلی خود منحرف شده و بعضا در حال سقوط می باشند بسیار بیشتر می باشد . بیشترین درصد درختان قطع شده در محدوده میدان منیریه تا میدان راه آهن می باشد كه علت اصلی ان بافت سنگین خاك بوده كه در این محدوده بطور كلی بافت اصلی گیاهی خیابان تغییر پیدا كرده و با درختانی همچون زبان گنجشگ ، عر عر ، كاج و نارون و اكاری گردیده اند اغلب واكاریهایی كه در مسیر مركزی خیابان ولی عصر با نهال چنار صورت گرفته موفقیت امیز نبوده و اغلب درختان منحرف و ضعیف بوده اند .

در بسیاری از موارد كنده های قطع شده موجود دارای پاجوشهای فراوان بوده اند كه این مسئله نشان دهنده قدرت رشد مجدد در انها می باشد .

عواملی كه باعث تضعیف درختان خیابان ولیعصر می شوند :
1- الودگی هوا
2- الودگی اب و خاك

3- سنگفرش نمودن مسیرهای اب
4- بلوك گذاری دیواره های ابرسانی
5- ابیاری نامنظم
6- بافت خاك در دو ناحیه شمالی و جنوبی
7- كمبود مواد غذائی در خاك
8- آفات و امراض

عوامل متعددی از جمله بتون ریزی كف جویها ارتفاع ساختمانها و در نتیجه سایه اندازی بر درختان الودگی ناشی از فاضلاب و افات و بیماریهای گیاهی موجب تخریب پوشش گیاهی این خیابان در مقیاسی وسیع گردیده و همچنین مشاهده شد كه در نقاطی با عمق خاك كم درختان زرد شده و كلرزه و بیمار هستند و به علت وجود اهك و بالا بودن PH كمبود آهن و عناصر میكرو المانت د رگیاه دیده می شود .
به نظر می رسد درخت های چنار كاشته شده در این خیابان بدون مطالعه كاشته شده اند و چنانچه درختان از روی مطالعه و سازگاری كاشته شده بودند و همچنین مقاوم به شرایط قلیایی بودند احتمال نابودی تا این حد بسیار كمتر بود .
خیابان ولی عصر عج خود نوعی پارك با شرایط اقلیمی و خاكی متفاوت محسوب می شود . به هیچ وجه نمی توان راه اهن را با تجریش مقایسه كرد . تهران روی یك خط مخروط افكنه قرار دارد . در تجریش بافت خاك درشت و شنی و در راه اهن بافت سنگین و ریز است . شیب هم تفاوت دارد . درجه حرارت نور و شدت نور و عمق خاك نیز متفاوت است مسئله چنارهای خیابان ولی

عصر مجموعه ای از مسائل است كه در سرلوحه این مسائل ضعف درخت می باشد .
درختان خیابان ولی عصر روز بروز ضعیف تر می شوند . خاك بستر ضعیف است . عمق كم دارد جریان اب مداوم در پای درختان وجود دارد تهیوه مناسب نیست اب كه به داخل خاك نفوذ می كند یك جریان زیر پوسته ای بوجود میاورد كه خاك را در حد ظرفیت نگهداری اروده و تا حد اشباع میرساند سفره زیر سطحی نیز وجود ندارد هوای داخل خاك كم می باشد و اب الوده تمام قسمتهای خاك را بجای هوا و اكسیژن پر كرده است رشد ریشه تابع تنفس ان است. هر چه اكسیژن كمتر شود جذب كمتر شده و درخت ضعیف تر می شود و در نتیجه افات و بیماریها به درخت حمله می كنند .
در خیابان ولی عصر تمام نواحی اطراف درخت اسفالت و بتن و سنگفرش می باشد دود گازوئیل روی سطح برگ نشسته و تمام استماتها بسته شده و تنفس انجام نمی شود و درختان روز بروز ضعیف تر می شوند در محدوده راه اهن درختان چنار سالیان قبل به علت بافت ریز و سنگین خاگ درجه اشباع بیشتر و رشد كمتر ریشه از بین رفته اند و درختان باقیمانده هم قابل مقایسه با چنارهای تجریش نیستند.
و همچنین مشاهده شد در حد فاصل میدان ولیعصر تا خیابان جمهوری سه راه جمهوری وضعیت هرس نامناسب بوده ودرختان دارای شاخه های اضافی هستند و در بعضی از قسمتهای در پیاده رو پائین امده ان شاخه ها و مشكلاتی برای عبور و مرور ایجاد كرده است و وضعیت ابیاری نامناسب بود و خاك خشك شده بود ود رختان در بعضی از این قسمتها ضعیف شده بودند بعضی از قسمتها كه اب زیادترری خرده بودند و دارای خاك مرطوب بودند درخت وضعیت بهتری داشت و از سه راه جمهوری به پایین نبودن بستر مناسب برای رشد درخت ولی هرس مناسب صورت گرفته بود .

و در بعضی از این قسمتها تفاوت در روشی ابیاری مشاهده شد و ملاحظه شد كه در اكثر درختها حالت حوضچه اطرافش است و بصورت تك تك باید ابیاری شوند كه این روش ابیاری سخت می باشد . در مقابل كلانتری 29 جا می و ستاد برگزاری درختان از وضعیت بهتری برخوردار بودند و در این منطقه درختان چنار وضعیت بهتری را دارا بودند . و كلا مشاهده شد ابیاری درختان یا مداوم می باشد یا خشكسالی و عدم ابیاری بمدت طولانی علاوه بر هرمی فرم كه از ابتدای پرورش نهال جوان باید انجام گیرد لازم است هر ساله از درختان بازدید به عمل اید و شاخه های نابجا خشك شده بیمار و یا شاخه هایی كه مزاحم عبور و مرور هستند حذف گردد . اگر در حذف پا جوشها غفلت شود مقادیری از غذای مورد نیاز شاخه های اصلی توسط پاجوشها مصرف می شود كه این مسئله در بعضی از قسمتهای خیابان ولی عصر بویژه پایینتر از میدان ولیعصر مشاهده شد كه درختان ضعیف شده بودند .
شناسایی و گزارش معضلات مشكلات و بیماریهای گونه های استفاده شده در مسیر و راه حل بر طرف نمودن برخی از آنها :

برخی افات و بیماریهای مهم چنار

1- زنجرك چنار
زنجرك چنار از جنس Edwardsiana و خانواده cicadelida است و چون گونه این حشره مشخصی نیست نمونه هایی از این حشره جهت شناسایی جمع اوری شده ودر حال حاضر در حال بررسی است . این حشره با فرو بردن خرطوم خود به داخل پارانشیم برگ و مكیدن شیره گیاهی و نیز ترشح بزاق دهان كه كلروفیل سلولهای اطراف محل نفوذ خرطوم را فاسد می كند ، مانع از رشد طبیعی گیاه می شود . اثار فعالیت این حشره را می توان در سطح فوقانی برگ به صورت لكه های سبز متمایل به زرد مشاهده كرد .

كرم سفید ریشه
این حشره polyphylla oliviericast از خانواده scarabeidea است كه در اكثر نقاط كشور انتشار دارد . لارو این حشره از پوست ریشه قسمتهای سطحی چوب تغذیه می كند و جریان شیره نباتی را قطع می كند. در نتیجه درخت بعد از مدتی زرد می شود و در پی ان به علت قطع ریشه ها به زمین سقوط می كند .

سوسك چوبخوار
این حشره chrysobothris desertidcolasen از خانواده Buprestidae است و نمونه های این آفت به فراوانی درخت بافتهای جنوب شهر تهران دیده شده است .

پروانه مینور چنار
این حشره lithocolletis platanil از خانواده Gracilariideae است كه در اوایل بهار تخمهای خود را در سطح زیرین برگهای چنار می گذارد . پس از تفریح تخمها لاروها وارد برگ می شوند و پس از تغذیه از برگ لكه های سفید ایئنه ای روی برگ ایجاد می شود .

زردی chlorosis
زردی یكی از بیماریهای فیزیولوژیكی مهم چنار است كه ابتدا روی برگهای جوان و سر شاخه ها ظاهر شده و از طرفی رگبرگها سبز و پارنشیم زرد است . از بین عوامل مختلف كه باعث ایجاد كمبود آهن و كلروز در گیاهان می گردد یكی قلیایی بودن خاك و زیادی اهك در ان و كمبود مواد الی و عدم تهویه كافی ریشه ها می باشد و دیگری زیاد بودن مقدار یون بی كربنات در اب ابیاری است كه موجب كاهش قابلیت استفاده اهن در خاك و غیر فعال شدن ان در گیاه می شود .

مسائل و مشكلات درخت چنار در خیابان ولی عصر و آفات و بیماریها:
در این خیابان مشاهده شد كه درختان با فواصل كم و نامنظم كاشته شده كه در نتیجه ی عدم رعایت فاصله ی مناسب به شكل ناموزونی رشد كرده اند .
باید دانست كه درخت برای رشد و نمو خود احتیاج به نور مواد غذایی و فضای كافی دارد . كاشت درختان با فواصل كم مانع از ان می شود كه نور حرارت مواد غذایی و فضای كافی مورد نیاز درخت برای تولید شاخ و برگ فراهم شود . بدلیلی است هر چه ارتفاع درخت بیشتر شود . تنه ضعیف تر می شود و مقاومت ان در برابر برف و باد كمتر خواهد شد .

برای ان كه با مشكلات زیست محیطی كه در حال حاضر اكثر درختان در خیابانهای تهران با ان مواجهند روبرو نشویم باید علاوه بر ان كه فاصله كاشت میان نهالها را رعایت كنیم عرض پیاده رو ها و موقعیت مكانی ساختمانهای بلند اطراف را هنگام كاشت نهال مورد توجه قرار دهیم.
خزان زودرس درختان چنار
از انجا كه درختان موجود در خیابان ولیعصر قبل از پاییز خزان می كنند . بررسی هایی در این مرود انجام گرفته و طبق نظر كارشناسان 3 دلیل عمده برای این امر قابل ذكر است .


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود نقشه هاي پهنه بندي مکاني و زماني يون سديم در حوضه هاي جنوب استان آذربايجان غربي با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي در فایل ورد (word) دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود نقشه هاي پهنه بندي مکاني و زماني يون سديم در حوضه هاي جنوب استان آذربايجان غربي با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی دانلود نقشه هاي پهنه بندي مکاني و زماني يون سديم در حوضه هاي جنوب استان آذربايجان غربي با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي در فایل ورد (word) ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن دانلود نقشه هاي پهنه بندي مکاني و زماني يون سديم در حوضه هاي جنوب استان آذربايجان غربي با استفاده از سيستم اطلاعات جغرافيايي در فایل ورد (word) :


نام کنفرانس یا همایش : همایش ملی استفاده از فناوری ها و تکنولوژی های نوین طراحی، محاسبه و اجرا در مهندسی عمران، معماری و شهرسازی

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

مسئله کمبود آب برای کشورهایی چون ایران که دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک می باشد از دیرباز وجود داشته است، لذا دسترسی به منابع آب جهت شرب، کشاورزی و صنعت از نظر کیفی و کمی حائز اهمیت می باشد. در جنوب استان آذربایجان غربی آب های سطحی یکی از منابع اصلی در تأمین آب کشاورزی می باشد. لذا آگاهی از تغییرات پارامترهای کیفی آب بسیار مهم و ضروری به نظر می رسد. یون سدیم به عنوان یکی از مهمترین یون های موجود در آب می تواند در کیفیت آب سهم بسزایی داشته باشد. در این تحقیق با استفاده از امکانات سیستم اطلاعات جغرافیایی اقدام به تهیه نقشه ها توزیع مکانی و زمانی غلظت یون سدیم در سطح حوضه های رودخانه های سیمینه و زرینه رود در یک دوره 12 ساله گردید. نتایج نشان داد که حوضه های نزدیک به دریاچه ارومیه بدترین وضعیت و حوضه های غرب و جنوب غرب منطقه موردمطالعه بهترین وضعیت را از نظر توزیع غلظت یون سدیم دارا هستند. همچنین به طور نسبی در سال های اخیر غلظت این یون در آبهای سطحی افزایش نسبی داشته است.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تاثيرات کم آبياري بر عملکرد محصول ذرت دانه اي و شاخص هاي کيفيت در منطقه کبوتر آباد اصفهان در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تاثيرات کم آبياري بر عملکرد محصول ذرت دانه اي و شاخص هاي کيفيت در منطقه کبوتر آباد اصفهان در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تاثيرات کم آبياري بر عملکرد محصول ذرت دانه اي و شاخص هاي کيفيت در منطقه کبوتر آباد اصفهان در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تاثيرات کم آبياري بر عملکرد محصول ذرت دانه اي و شاخص هاي کيفيت در منطقه کبوتر آباد اصفهان در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1383

محل انتشار: دومین کنفرانس ملی دانشجویی منابع آب و خاک

تعداد صفحات: 8

چکیده:

به منظور بررسی اثرات کم آبیاری بر عملکرد شاخص های کمی و کیفی ذرت دانه ای ، تحقیقی سه ساله (80-1379) بر پایه طرح آماری بلوک های کامل تصادفی بصورت اسپلیت پلات در سه تکرار و در ایستگاه تحقیقات کبوتر آباد اصفهان انجام گردید. در این طرح، آبیاری بعنوان کرت اصلی در چهار سطح (آبیاری شاهد، آبیاری کامل، 80 درصد آبیاری کامل و 60 درصد آبیاری کامل) و رقم بعنوان کرت فرعی در دو سطح (ارقام 647 و 704) منظور شد. قبل از شروع عملیات کاشت، اقدام به نمونه گیری آب، خاک و انجام آزمایشات مورد نیاز شد که بر اساس نتایج، میزان کود مصرفی طبق دستور العمل موسسه تحقیقات خاک و آب کشور مشخص شد. در مهرماه هر سال پس ازعملیات برداشت اقدام به اندازه گیری خصوصیات کمی شامل: عملکرد دانه، وزن هزار دانه، دانه در ردیف، دانه در ستون، عمق دانه و خصوصیات کیفی شامل: درصد چربی، پروتئین و خاکستر گردید. داده های ثبت شده در مدت 3 سال تجزیه مرکب گردید که از نظر عملکرد محصول و عمق دانه تفاوت معنی دار (0/05 بزرگتر یا مساوی P) بین تیمارهای مختلف میزان آبیاری وود داشت. بیشترین میزان عملکرد به تیمار آبیاری کامل و کمترین عملکرد به تیمار 60 درصد آبیاری کامل تعلق گرفت همچنین اثر رقم بر روی شاخص های عملکرد دانه، وزن هزار دانه، دانه در ردیف ، دانه در ستون، عمق دانه و پروتئین (0/01 بزرگتر یا مساوی P) معنی دار گردید. در خصوص اثر تیمارهای آبیاری بر روی شاخص های وزن هزار دانه، تعداد دانه در ردیف و خصوصیات کیفی تفاوت معنی داری مشاهده نشد. البته بیشترین میازازن چربی و خاسکتر در تیمار آبیاری کامل و کمترین آن درتیمار 60 درصد آبیاری کامل بدست آمد. مقدار پروتئین نیز در تیمار 60 درصد آبیاری کامل حداکثر بود. یافته ها نشانداد با در نظر گرفتن بررسی های آماری، اهمیت بهینه سازی آب مصرفی بعنوان دیدگاه اصلی در روش های کم آبیاری و مقادیر کارآیی مصرف آب (WUE) بدست آمده تیمارهای 80 و 60 درصد آبیاری کامل به سایر تیمارها برتری دارند.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله تاثير مالچ پلاستيکي و کاغذي بر بيوماس علفهاي هرز و اجزاي عملکرد گياه فلفل (Capsicum annum L.) در فایل ورد (word) دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تاثير مالچ پلاستيکي و کاغذي بر بيوماس علفهاي هرز و اجزاي عملکرد گياه فلفل (Capsicum annum L.) در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تاثير مالچ پلاستيکي و کاغذي بر بيوماس علفهاي هرز و اجزاي عملکرد گياه فلفل (Capsicum annum L.) در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تاثير مالچ پلاستيکي و کاغذي بر بيوماس علفهاي هرز و اجزاي عملکرد گياه فلفل (Capsicum annum L.) در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران
تعداد صفحات: 4
چکیده:
امروزه به دلیل مشکلات ایجاد شده توسط علف کشها، تمایل شدیدی برای توسعه روشهای جایگزین برای کنترل علفهای هرز وجود دارد. به همین منظور برای بررسی اثر پوششهای پلاستیکی بر بیوماس تودههای علفهرز و عملکرد گیاه فلفل، آزمایشی در سال زراعی 1391 در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه تبریز در قالب طرح بلوکهای کامل تصادفی با چهار تکرار و چهار تیمار(پلاستیک سفید، سیاه،کاغذ و شاهد عاری از مالچ) اجرا گردید. سلمه تره ،(Chenopodium album L.) ، تاج خروس( Amaranthus retroflexusL) ، پیچک (Convolvulus arvansis L.) و چسبک (Setaria viridis L.) از علفهای هرز غالب مزرعه بودند. بالاترین میزان عملکرد فلفل در مالچ پلاستیکی سیاه مشاهده شد. نتایج نشان داد که کاربرد مالچه ای مختلف روی طول، وزن و تعداد میوه تفاوت معنی داری به وجود می آورد. عمده ویژگی های فلفل به ترتیب در پلاستیک سیاه و سفید بیشترین مقدار بوده و به عنوان یک واقعیت مالچ سیاه بیشترین میزان کنترل را روی علفهای هرز داشت. همچنین بیوماس علفهای هرز در پی کاربرد کاغذ، کاهش معنیداری نسبت به شاهد نشان داد.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله اخلاق حرفه اي و مديريت آموزشي در فایل ورد (word) دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله اخلاق حرفه اي و مديريت آموزشي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله اخلاق حرفه اي و مديريت آموزشي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله اخلاق حرفه اي و مديريت آموزشي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: کنفرانس بین المللی مدیریت، چالشها و راهکارها
تعداد صفحات: 8
چکیده:
اخلاق حرفه ای، مهم ترین متغیر در موفقیت سازمان است، ویکی از مسئولیت های مدیران آموزشی ترویج اخلاق حرفه ایدر سازمان است. عدم توجه به اخلاق در محیط کار، مشکلات بزرگی را برای سازمان بهمراه خواهد داشت. مقاله حاضربا اخلاق حرفه ای را تعریف کند، اهمیت و جایگاه اخلاق در مدیریت – روش کیفی کتابخانه ای، بر آن است تا آموزشی را ذکر و عوامل تأثیر گذار بر اخلاق حرفه ای مدیران آموزشی و روش های بهبود اخلاق حرفه ای در مدیریت آموزشی را بیان نماید.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 30 بهمن 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : ali | بازدید : <-PostHit->

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود تحقيق در مورد جزئياتي پيرامون شهرهاي ايران در فایل ورد (word) دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقيق در مورد جزئياتي پيرامون شهرهاي ايران در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقيق در مورد جزئياتي پيرامون شهرهاي ايران در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقيق در مورد جزئياتي پيرامون شهرهاي ايران در فایل ورد (word) :

جزئیاتی پیرامون شهرهای ایران

آداب ورسوم
جشنها و سرورها سنندج
در استان كردستان به تبعیت از تفاوت های مذهبی مراسم جشن و سرور متفاوتی نیز بر گزار می شود . معمولا شیعه ها و سنی ها علیرغم وجود اشتراك در بسیاری از مراسم و اعیاد مذهبی و دینی مراسم متفاوتی را نیز برگزار می كنند. مراسم عید قربان عید غدیر تولد حضرت پیغمبر (ص)و سایر اعیاد دینی به طرز بسیار با شكوهی برگزار می شود . خصوصا عید مبعث كه از سوی مردم سنتی مذهبی به شكل عالی و همراه با موسیقی مذهبی خاص در تمام نقاط استان بر گزار می شود . مردم سنی مذهب به عید نوروز بهای زیادی نمی

دهند ولی در بین شیعیان تقریبا مراسم عید مثل سایر جاهای ایران و به تبعیت از اعتقادات و باورهای دینی ومذهبی برگزار می شود . قبل از فرارسیدن عید با افروختن آتش رسیدن سال نو را گرامی می دارند و اعتقاد دارند كه حضرت علی (ع) در عید نوروز به تخت خلافت نشسته است . از دیگر مراسم مربوط به فرارسیدن عید نوروز علاوه بر افروختن آتش می توان به مراسم رنگ كردن تخم مرغ مراسم قاشق زنی و گوش ایستادن در شب چهار شنبه سوری اشاره كرد كه تقریبا در تمام مناطق كردنشین غرب ایران مرسوم است .

مراسم عروسی سنندج
یكی دیگر از مراسم جشن و سرور كه به نحو باشكوهی و توام با سرود و رقص و پایكوبی برگزار می شود مراسم مربوط به عروسی و ازدواج است كه در مناطق شهری و روستایی استان تقریبا یكسان است و فقط در مناطقی كه جمعیت غیر بومی قابل توجهی دارند تحت تاثیر فرهنگ غیر كردی با اندك تفاوتی برگزار می شود . این مراسم شامل نامزدی روباز كردن خریدن لباس عروس عقد كنان تعیین زمان عروسی حنا بندان حمام بردن عروس و شب عروسی است كه هر قسمت آن با هلهله شادی و خواندن ترانه و سرود و رقص همراه است .

مراسم عروسی بویژه در میان عشایر جلوه ای از رنگارنگی لباس زنان را كه مملو از طلب شادی مردم بویژه زنان عشایر است نشان می دهد . عروسی عشایر كردستان نمایشگر فستیوال رنگ لباس و شادی است . یكی از ویژگی های عروسی در بین كردهای عشایر شب نشینی سنتی است كه پیش از برگزاری جشن اصلی عروسی ترتیب داده می شود . این شب نشینی ها تا سال های اخیر بسته به بضاعت مالی خانواده های عروس و داماد بین سه تا هفت شب ادامه داشت . اما امروز به دلایلی به یك الی دو شب وگاهی به سه

شب یا بیشتر محدود شده است . مقدمات ازدواج پسران ودختران جوان با مجلس خواستگاری و گفتگو بر سر تعیین مهریه و خرید طلا و لباس توسط داماد برای عروس و تعیین تاریخ عقد و عروسی آغاز می شود . بعد از طی این مقدمات مراسمی با عنوان شیرینی خوران بر گزار می شود كه طی آن با اعلام نامزدی رسمی دختر و پسر خطبه عقد نیز بین آنان جاری می شود و مراسم عروسی به زمان دیگری موكول میگردد . با نزدیك شدن روز عروسی مجالس شب نشینی از سوی خانواده های دو طرف به طور جداگانه ترتیب می یابد كه در آن از كلیه نزدیكان دو خانواده دعوت به عمل می آید. با پایان یافتن شب نشینی روز عروسی فرا می رسد كه در این روز نیز ضمن ادامه رقص و پایكوبی و دادن نهار به مهمانان نزدیك عصر

داماد در حالی كه تعدادی از مهمانان خصوصا دختران و پسران جوان وی را همراهی می كنند به طرف خانه عروس حركت می كنند و پس از صرف چای وشیرینی و كسب اجازه از والدین عروس وی را به خانه داماد می آورند و در اینجا شادی ونشاط حاضران به اوج خود می رسد . عروس و داماد پس از ورود به محل برگزاری مراسم وارد حلقه رقص شده و طبق یك سنت دیرینه هر یك به نوبت سر چوبی را در دست می گیرند و در حالی كه جمع زیادی از دختران و پسران آنان را همراهی می كنند دقایقی به آرامی به پایكوبی می پردازند . با رقص عروس و داماد مبالغ هنگفتی از محل شباش ها نصیب نوازندگان می شود . با پایان یافتن جشن عروسی وپس از گذشت یك هفته . كلیه دعوت شدگان دو طرف به استثنای

مردان و پسران در منزل داماد جمع می شوند و با برگزاری مراسم دیگری كه گستردگی مراسم شب نشینی و عروسی را ندارد هدایای خود را كه عمدتا شامل پول نقد است به عروس و داماد اهدا می كنند . این هدایا كه در اصطلاح محلی (هفته) گفته می شود با هدف كمك به تشكیل زندگی جدید زوجهای جوان و جبران هزینه های عروسی آنان ارائه می شود و هركسی تلاش می كند كه هدیه اش ارزشمند تر از هدیه دیگری باشد .

مراسم پیر شهریار سنندج
روستای اورامانات تحت یكی از فضاهای ویژه روستایی كردستان است كه علاوه بر زیبایی چشم اندارها به دلیل اجرای همه ساله مراسم بسیار باستانی و حیرت انگیز پیر شهریار قابلیت های ارزشمند جهانگردی دارد . آرامگاه پیر شهریار كه به پیر شالیار نیز معروف است از قدسین زرتشتی و زیارتگاه ها و معابد بسیار مورد احترام مردم این ناحیه می باشد. به روایتی پیر شالیار و مراسم آن از یادگارهای دوره پیش از اسلام است . مراسم فوق در اواخر تابستان و به مدت یك هفته انجام می شود . مردم منطقه ابتدا در فصل تابستان گردو های درخت ها را می چینند و خشك می كنند و به منظور استفاده در این مراسم نگهداری می كنند . سپس در زمان انجام مراسم بچه ها به نمایندگی از جانب چند تن از بزرگان منطقه به

درب منازل رفته و جهت تهیه آش مخصوص از مردم آرد و گوشت قربانی (گوسفند یا گاو )و مواد لازم دیگر را جمع آوری نموده و در ظروف خالی شده اجناس جمع آوری شده آن ها تعدادی گردو می ریزند . سپس با آرد جمع آوری شده نان می پزند و مقداری از گردو های سائیده شده را با خمیر نان مخلوط می كنند . معمولا خانم ها هر روز به میزان قابل توجهی نان می پزند و در اختیار مردان جهت صرف نهار و شام قرار می دهند . صبح خیلی زود تعدادی از مردان آشپز دیگ ها را روی اجاق ها گذاشته و مقدار زیادی گوشت و سایر موارد داخل

آن ها می ریزند و آش مخصوص می پزند و هنگام نهار و شام بین اهالی احسان می كنند. هر روز پس از صرف نهار مردها روی پشت بام وسیع یكی از منازل به رقص های گروهی عرفانی می پردازند . شیوه اجرای این رقص بدین شكل است كه كلیه مردها دست ها را به كمر یكدیگر حلقه می كنند و آرام آرام می چرخند و تعدادی ما بین 3 تا 8 نفر نیز در وسط گروه رقص دایره وار می چرخند و مرتبا سرها یشان را تكان می دهند و مو های بلند خودشان را آشفته می كنند و آن قدر این حركت را تكرار می شود كه معمولا چند تایی از آن ها از

خود بیخود شده و چاقو قیچی سیخ كباب و … را در بدن خود فرو می كنند . برای این كه اشخاص آسیبی به خود نرسانند دیگران جلوی این افراد را به سرعت میگیرند . پس از پایان رقص شب هنگام وارد خانه ای كه گویا خانه پیر بوده می شوند و به خواندن اشعاری در وصف پیر می پردازند و آنگاه لنگه كفشی را كه در صندوق یكی از اتاق ها است و معتقدند به پیر شالیار تعلق دارد از صندوق در می آورند ودست به دست می دهند و با احترام خاص می بوسند و سپس در صندوق نگهداری می كنند . روز آخر انجام مراسم ماست و نان تهیه می

كنند و به صورت گروهی به سمت آرامگاه پیر می روند و به محض ورود به محوطه باز آرامگاه كفش ها را از پا در می آورند وپای برهنه زمین را می بوسند و آنگاه به زیارت پیر مشغول می شوند و دستمال هایی نیز جهت گرفتن حاجت به دیوار ها و درخت های محوطه آرامگاه می آویزند و سپس به خوردن نان و ماست می پردازند و برای خوردن آن تلاش زیاد می نمایند تا از خوردن آن بی بهره نمانند زیرا معتقدند خوردن نان و ماست روز آخر در جوار آرامگاه پیر تبرك است و در درمان بیماری ها نیز موئثر است . غروب همان روز (روز هفتم )مراسم پایان می پذیرد .

رقصهای محلی سنندج
رقص های محلی و بومی این استان هم از نظر مضمون و هم از نظر شكل در خور توجه ویژه است . رقص كردی عمدتا به شكل گروهی است وحركات فیزیكی موزون و همانگی دلپذیر دارد . معمولا رقص ها كمتر به شكل انفرادی و بیشتر با شركت زنان و مردان اجرا می شود این رقص همراه با حركات موزون از محتوا و مضمون خاصی بر خوردار است و نشان دهنده باورها و خصوصیات قومی و فرهنگی مردم كرد است . رقص معروف به جار ماق از عمده ترین رقص های محلی است كه امروزه نیز در مواقع خاصی در تمام شهرها و به ویژه در روستا ها و قبایل كوچ نشین به اجرا در می آید . علاوه بر رقص هایی كه در مراسم شادی و جشنها اجرا می شود در این استان رقص های ویژه ای نیز وجود دارد كه می توان آن ها را رقص

های مذهبی و اعتقادی دانست . استان كردستان یكی از مراكز عمده تصوف و عرفان كشور است . در این منطقه فرقه های صوفیه همچون خاكساریه نقشبندیه نعمت اللهی و قادریه هر ساله در روز های معینی مراسم ویژه خود را برگزار می كنند كه رقص جز لاینفك آن است .برای نمونه آئین ها رسوم و حال وهوای یك مجلس مربوط به دراویش قادری كه از مهم ترین سلسله های تصوف كردستان به حساب می آید در زیر مورد اشاره قرار می گیرد : خانقاه كه گاهی تكیه زاویه و رباط نیز گفته می شود محل اجتماع درویشان است. در خانقاه اوراد و اذكار و ریاضات و چله نشینی ها رایج است . در مجالس درویشان معمولا یك نفر قوال یا حتی خود خلیفه ترانه هایی عاشقانه یا عارفانه همراه با دف و نی یا حتی تار می خواند و دراویش حلقه وار برزمین می نشینند و معمولا خاموش و آرام هستند . سر ها به زیر و نفس ها در سینه حبس است و ناگاه درویشی به وجد می آید نعره می زند و خود را پیچ و تاب

می دهد . پاره ای دچار رعشه و لرزش می شوند . این شور معمولا به جمع هم سرایت می كند و كم كم تمام حاضران در مجلس به پایكوبی و دست افشانی بر می خیزند .در این مرحله صدای دف و آواز و فریاد به اوج خود می رسد درویشی خرقه خود را می درد دیگری فریادهای بیشهانه می كشد كسانی هم از خود بی خود می شوند و بر خاك می افتند در این حالت خود انگیختگی كه با هیجانات شدید همراه است خنجر ها به بیرون كشیده می شوند سیخ ها یك به یك بر اعضا و جوارح فرو می روند . یك نفر سیم عریان برق را در

دستانش گرفته است ودرویشی دیگر زهر و سم بر حفره دهانش سرازیر می كند . كسانی دیگر آتش و شیشه را چون خوراكی می خورند. در این هیاهو چند خنجرهایی را بر فرق سر خویش می كوبند و در جایی دیگر درویشی پهلوی خود را با خنجر می درد . در این مرحله كه احساسات در اوج غلیان است خلیفه وارد معركه می شود و عنان هیجانات را به دست می گیرد و آرام آرام جمعیت را به آرامش فرا می خواند . دراویش اطاعت می كنند . خنجر و سیخ ها را از تن ها خارج می شود دف ها خاموش می شوند و آرامش به جمع باز می

گردد. دراویش یك به یك و خسته و عرق ریزان بر زمین جای می گیرند . ختم مجلس اعلام می شود .آنهایی كه زودتر به حالت عادی بر گشته اند یك به یك محیط خانقاه را ترك می كنند . خلیفه در زاویه می نشیند و آمادگی خود را برای پذیرش خصوصی اشخاص و پاسخگویی به سوالات و ارشادات لازم اعلام می كند .

سوگ ها و عزاهای ملی مذهبی و خصوصی سنندج
برگزاری مراسم سوگ و عزا از دیر باز در بین اقوام كرد مرسوم است و به دو صورت عزاهای عمومی وخانوادگی برگزار می شود . مراسم عزا و سوگ های مذهبی در بین شیعیان از رونق ورواج به سزایی برخوردار است و تقریبا مثل سایر نقاط ایران برگزار می شود و شامل سینه زنی و زنجیر زنی و… است . عزاهای خانوادگی معمولا پس از فوت عزیزان و مطابق آئین ویژه ای برگزار میشود . پیش از انجام كفن و دفن اگر متوفا مرد باشد در مسجد و اگر زن باشد در خانه غسل می دهند . در این روز همه اهالی و افراد وابسته متوفی به گورستان می روند و متوفی را دفن می كنند . بعد از دفن از سه تا چهار روز مجلس ترحیم و قرائت قرآن بر قرار است و بستگان و دوستان و آشنایان فرد متوی تا ده روز از زر و زیور استفاده نمی كنند . معمولا برای اشخاص سرشناس كه می میرند روز چهلم نیز مراسم خاص برگزار می كنند و كسان متوفی تا یك سال حق عروسی شكار ومراسم شادی و سرور را ندارند

 

سوغات
پسته كرمان
میوه خاص و سوغات ویژه كرمان پسته است0 سرزمین باستانی بسیار پهناور اما كم جمعیت كرمان امروز بزرگترین منطقه تولید پسته در جهان است 0 به نظر میرسد كه در حدود قرن دوازدهم ه 0ق تا اویل قرن سیزدهم درختان پسته منشا باغهای عظیم كنونی است در این قرن به استان كرمان منتقل شده است0 زیرا جز آنچه ماركوپولو در مورد پسته جیرفت گزارش داده بعد از او تا سال 1225 ه0ق جغرافی نویسان و سیاحان از وجود درختان پسته و محصول آن در كرمان مطلبی عنوان نكرده اند0 پاتینجر در سال 1225 ه0ق در گزارش خود به

محصولات تولیدی و صادراتی كرمان از جمله پسته آن دیار اشاره دارد0 از بهترین مناطق استان كرمان كه در آن پسته كاشت میشود می توان به رفسنجان رباط راور و خود كرمان بردسیر شهر بابك زرند و بخشی هم در روستاهای ابارق و تهرود از شهرستان بم اشاره كرد0

زیره كرمان
زادگاه اولیه زیره كرمان است و نوع مرغوب آن با رنگی سیاه در كوهستانها و به طور وحشی میروید 0 اروپائیها زیره را به صورت ادویه در غذا می زنند و پنیر را با آن خوشبو می كنند و یك نوع نان نیز با آن می پزند0 عربها با مخلوطی از عسل و فلفل و زیره معجونی مقوی میسازند ولی ایرانیها زیره را با برنج مصرف می كنند0 زیره ازمحصولات كرمان است و بیش از 80 درصد محصول مرغوب كرمان از كوه جوپار حاصل میشود0 سه نمونه زیره در این منطقه به دست می آید كه زیره هفتادم كه در دامنه های كوه و در دره هایی كه هوای گرمتری دارد می روید0 این زیره هفتاد روز پس از عید نوروز به دست می آید0 نوع دوم زیره نودم است كه در ارتفاعات بالاتر و نود روز پس از عید نوروز چیده میشود و درشت تر و معطرتر است0 نوع سوم زیره ای است به نام كبكو كه در نزدیكی یخچالها و در ارتفاع بالای 3000 متری می روید و در حوالی جانپناه شماره یك نیز نمونه مشاهده میشود 0 این زیره بدون عطر و درشت تر از نوع اول است و معمولا خوراك كبكهاست0
خرما كرمان
باستان شناسان معتقدندكه پرورش درخت خرما در ایران از 4تا 5 هزار سال قبل از میلاد شروع شده و خرما مهمترین منبع غذایی مردمدر مناطق خرما خیز است كه در سد جوع وجلوگیری از بروز قحطیها نقش داشته است0تنوع خرما(چهل رقم) در مناطق خرما خیز استان كرمان بوده كه بیشتر انها با دیگر ارقام خرما در مملكت تفاوت دارند نشانه ای از قدمت كاشت این درخت در استان كرمان است بنا به نوشته سرپرستی سایكس انگلیسی مامور تعیین مرز بلوچستان در حوالی سال 1848تعداد 10000میل نخل در بم وجود داشت خرما ارزش غذایی فراوانی داردو در طول تاریخ گیاه مقدس و زیر بنایی بوده كه در ایجاد تمدنهای بشری همواره مورد توجه بوده است0

عطریات و عرقیات كرمان
به طور كلی كرمانیها به داروهای گیاهی ارادت خاصی دارند وبیشتر از داروهای شیمیایی مورد استفاده قرار میدهند0از این جهت عرقیات بسیار خوبی هم دارد0حتی بیشتر كدبانوهای كرمانی در خانه خود این عرقیات را تهیه می كنند0در منطقه لاله زار در نزدیكی بافت كرمان عرقیات مخصوصا گلاب بسیار 0عالی تهیه می شود

لباسهای محلی خرم آباد

كپنك یه فرجی خرم آباد
یك نوع قبای پشمی محكم است كه معمولا لباس روی چوپانان محسوب می شودودر مواقع جنگ از آن به عنوان لباس رزم استفاده می شود زیرا تركیب بسیار فشرده ای در ساخت آن به كار رفته است0

ستره خرم آباد
قبای مخصوصی است كه در بعضی مواقع رسمی از آن استفاده می كنند واز قدیمی ترین نوع پوشاك ایران است0
شال خرم آباد
پارچه بلند سفیدی از جنس چلوار است كه چند دور به كمر می پیچانندودر مواقع ضروری از آن استفاده می كنند0در موقع جنگ نیز زخمها را با آن می بندند 0
تره وگل ونی خرم آباد
تره پارچه ابریشمی مخصوصی است كه زنان لر به سر می بندند وبه لری آنرا ساوه می گویند0 تره را در حالت عادی می بندند و برای شركت د رمراسم جشن وسور نوعی از آن را به نام (گل ونی ) كه رنگین است روی تره می بندند0
كنجله خرم آباد
جلیقه یراق دوزی شده است كه در بسیاری موارد رویه جلوی آنرا سكه دوزی وتزیین می كنند0

چوقا خرم آباد
در منطقه ازنا والیگودر نیزاز چوغا استفاده می شود0 چوغا یك نوع عبای زیبا وموقر است0
گیوه خرم آباد
نوعی كفش دست ساخت محلی است كه زیره آن چرم ویا لاستیك ضخیم ومحكمی است كه رویه آن به وسیله نخ تا بیده بافته می شود 0

صنایع دستی
خاتم سازی اصفهان
یكی از گونه های زیبا وهنرمندانه صنایع دستی در اصفهان خاتم سازی است. این هنر بی بدیل و كم نظیر در واقع هنر آرایش سطح اشیا چوبی به صورتی شبیه به موزائیك با مثلثهای كوچك است . این مثلثها هر چه ظریفتر و طرحها و اشكال هر چه منظمتر باشند خاتم مرغوبتر خواهد بود.یكی دیگر از دلایل مرغوبیت و ارزشمند بودن خاتم بالا بودن كیفیت مواد اولیه است. موادی كه خاتم سازان برای تهیه محصولات خود از آنها استفاده می كنند بسیار متنوع هستند. این مواد عبارتند از : چوبهای گوناگون مانند چوب فوفلآبنوسس نارنج و هناب

استخوانهای مختلف مانند استخوان شتر گاو اسب و همچنین عاج صدف و مفتولهای ممسی و برنجی و در برخی موارد طلا و نقره بای ساختن خاتم مواد اولیه رابه صورت منشورهائی به ابعاد 1 تا 2 میلمتر رنگ آمیزی كرده و با پهلوی هم چیدن آنها طرحهای مختلف خاتم ار بوجود می اورند.علاوه بر اصفهان خاتم سازان شیراز نیز در این هنر شهره هستند و خاتم هائی كه به وسیله هنرمندان اصفهان و شیراز تهیه میشود خریداران بسیار ی دارد. این فرآورده ها شامل ظروف متنوع و مختلف می باشند. در سالهای اخیر هنرمندان خاتم ساز با تشكیل شركت تعاونی خاتم سازان كه زیر نظر سازمان صنایع دستی ایران فعالیت میكند انسجام بهتری یافته و تولیدات مرغوبتری را به گردشگران مخصوصا خارجیان عرضه می كنند.

گره چینی و مشبك اصفهان
از زمانها گذشته تا به امروز چوب یكی از عناصر دائمی مورد استفاده در معماری ایران بوده است0 موقعیت ویژه ای كه چوب به عنوان یكی از مصالح ساختمانی دارد و تنوع انواع آن باعث شد تا از این عنصر استفاده های بسیاری بشودو از پوشش پشت بامها گرفته تا قابهای تزئینی پنجره ها و ساخت اشیا فلزی چوب مورد استفاده قرار گیرد0 هنرمندان با ذوق و خلاق ایرانی در جهت زیبا تر شدن بناها و ساختمانها توانسته اند آثاری خلق كنند كه هر كدام به عنوان هنری مجزا مورد توجه قرار گیرند كه منبت خاتم معرق گره چینی و مشبك و 000 از

آنجمله هستند 0 از سابقه گره چینی و مشبك در ایران اطلاع دقیقی در دست نیست 0 برخی ازپژوهشگران احتمال داده اند استفاده از این هنر چه در حالت مشبك و چه در حالت آلت و لغت از دوران خلفا عباسی شروع شده و در قرن 6 تا 8 هجری قمری در مصر و سوریه متداول شده است و ازهمان زمان به ایران رسیده است0 از این سبك كار معمولا در ساخت درهای اماكن مقدسه مقابر منابر و از مشبك در پنجره های منازل و كاخها نرده ها استفاده میشده است0 از دوران صفویه به بعد تعبیه شیشه های رنگی در چوبهای مشبك رایج شده و اصطلاحا به ارسی مشهور گردیده است0 از استادان بی بدیل این هنر مرحوم استاد غلامرضا آقا ابراهیمیان است كه آثار با ارزشی از او در مقرنس كاری قطار بندی رسمی بندی

مشبك و گره چینی در عتبات عالیات و بناهای تاریخی اصفهان موجود است 0 كلیه درها و پنچره های هتل عباسی نیز از آثار این هنرمند است 0 در حال حاضر سازمان میراث فرهنگی علاوه بر تاسیس كارگاههای مرمت گره چینی و مشبك اقدام به برگزاری دوره های كوتاه آموزش این هنر برای علاقمندان كرده است0از دیگر استادن این هنر اصیل و قدیمی می توان به مرحوم استاد مهدی عشاقی استاد علی عباس عشاقی استاد مهدی اولیائی و استاد علی مظاهری اشاره كرد0

مینیاتور اصفهان
مینیاتور هنرظریف نقاشی است كه بجزایران مشابه آن رادرژاپن وخاوردوروچین نیز می توان مشاهده كرد0درموردتاریخچه این هنربرخی ازپژوهشگران عقیده دارندشخصی به نام غیاث الدین هنرمینیاتورراازچین به ایران آوردومینیاتورچینی درایران تكامل یافت وبا گذراندن مراحل پیشرفت به تدریج ازمینیاتورچینی متمایزشد0 ازبررسی های تاریخی چنین استنباط می گرددكه هنرمندان مینیاتورسازایرانی طراحیرنگ آمیزی ومجسمه سازی چینی رابا ادراك وذوق خاص خود تغییرداده ودگرگونیهائی درآن بوجودآورده اند0به هرحالاگرچه واژه مینیاتوردرنگاه اول بیگانه می نمایداما شك نیست مینیاتورباابعادكنونی هنری ایرانی است كه مكتب های مختلف همانند مكتب عباسی (بغداد)مكتب مغول مكتب هرات راگذرانده وباحضورصفویه وانتقال مركز

هنری ایران ازهرات به تبریز درشیوه آن نیز تحول بوجود آمده است0با انتخاب اصفهان به پایتختی و حمایت همه جانبه ای كه از هنرمندان ونقاشان ونگارگران به عمل آمد نقاشان چیره دستی ظهوركردند كه شاهكارهای آنان امروز زینت بخش موزه های جهان است 0دراین عصر به دلیل گسترش ارتباط ایران باكشورهای اروپائی وآسیائی هنرایران به كشورهای بیگانه معرفی شدودوران صفویه آغازفصل تازه ای درتاریخ مینیاتورایران به حساب آمد0 درزمان صفویه هنرمندانی همچون رضاعباسی محمدزمان نگارگر محمدقاسم مشهوربه سراجای نقاش

ومحمدیوسف مصور كه باخلق آثاربی دلیل ومنحصربه فرد این هنررابه نهایت اعتلا رساندند0دردوران معاصرمینیاتور ایرانی جلوه درخشانی داشته ودرطی صدسال اخیر آثارممتازی بوجود آمده كه بحث درباره جزئیات آن سخن رابه درازا خواهد كشاند0ساخت وساز مینیاتور:ابزارووسائلی كه موردلزوم یك هنرمندمینیاتورسازاست درمقایسه با سایرهنرهای ایرانی مانندخاتم سازی قلم زنی منبت كاری و000بسیارمحدوداست0ابزاریك مینیاتوریست عبارتنداز:قلم مو:درقدیم هنرمندان برای ساخت قلم مو ازدم نرم سنجاب استفاده می كردند0بوم مینیاتور:كه

عبارتست از تختهكاغذمقوافیبرعاج استخوان و000روغن :كه برای محافظت اثر ازآن استفاده می كنند0رنگ:كه بیشترمینیاتورسازان از رنگهای دست سازخوداستفاده می كرده اند0شیوه هائی كه درساخت مینیاتوروجوددارند عبارتنداز: مینیاتورآبرنگ روحی -مینیاتورسیاه -قلم رنگی -مینیاتورسفیدقلم-مینیاتورهای زیرروغنی0علاوه برآنكه دربناهای تاریخی ازاین هنراستفاده می شد وهنرمندان بزرگ عصرصفویه كاخهای عالی قاپوچهلستون وهشت بهشت و000رابااین هنرتزئین كردند صدها اثر كه شامل :جلدهای آلبوم تصاویركتابها قاب آئینه ها وامثال آنها می باشنددرموزه های ایران وخارج ازكشوردرمعرض تماشای هنردوستان وعلاقمندان می باشند0


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,


برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله کاربرد مدلهاي ميدان مغناطيسي ماهوارهاي در اکتشاف مقدماتي مناطق زمينگرمايي در فایل ورد (word) دارای 4 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله کاربرد مدلهاي ميدان مغناطيسي ماهوارهاي در اکتشاف مقدماتي مناطق زمينگرمايي در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله کاربرد مدلهاي ميدان مغناطيسي ماهوارهاي در اکتشاف مقدماتي مناطق زمينگرمايي در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله کاربرد مدلهاي ميدان مغناطيسي ماهوارهاي در اکتشاف مقدماتي مناطق زمينگرمايي در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ملی انرژی و محیط زیست کرمان

تعداد صفحات: 4

چکیده:

شار حرارتی زمین گرمایی یکی از مه مترین شاخصه ها در تعیین محل مناطق دارای پتانسیل زمی نگرمایی میباشد. در این مقاله، کاربرد مدلهای میدان مغناطیسی ماهوارهای بهعنوان یک روش جدید و کارآمد برای اکتشاف مقدماتی نواحی با پتانسیل زمینگرمایی ارائه شده است. در این روش، ابتدا با استفاده از مد لهای میدان مغناطیسی ماهواره ای، عمق ه مدمای کوری محاسبه م یشود. سپس، با در نظر گرفتن یک مدل حرارتی برای پوسته، شار سطحی حرارت محاسبه شده و بر اساس آن، پتانسیلهای زمین گرمایی مورد بررسی قرار میگیرد. این روش برای استفاده در مناطق وسیع و بهویژه کشورهای در حال توسعه که دادههای مستقیم بسیار محدودی موجود است، بسیار مناسب میباشد. در صورت دسترسی به اطلاعات کمکی و سایر ابزار شناسایی، مرحله تصمیمگیری با دقت بالاتری همراه خواهد بود.


برای دریافت اینجا کلیک کنید

ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,