خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
دانلود مقاله بررسي افات، بيماري ها و شکارچيان و نقش هريک از آنها در تلفات کلني هاي زنبور عسل در است

برای دریافت اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله بررسي افات، بيماري ها و شکارچيان و نقش هريک از آنها در تلفات کلني هاي زنبور عسل در استان هاي اصفهان،خوزستان ، بوشهر و لرستان در فایل ورد (word) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله بررسي افات، بيماري ها و شکارچيان و نقش هريک از آنها در تلفات کلني هاي زنبور عسل در استان هاي اصفهان،خوزستان ، بوشهر و لرستان در فایل ورد (word) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله بررسي افات، بيماري ها و شکارچيان و نقش هريک از آنها در تلفات کلني هاي زنبور عسل در استان هاي اصفهان،خوزستان ، بوشهر و لرستان در فایل ورد (word) ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله بررسي افات، بيماري ها و شکارچيان و نقش هريک از آنها در تلفات کلني هاي زنبور عسل در استان هاي اصفهان،خوزستان ، بوشهر و لرستان در فایل ورد (word) :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: دومین همایش ملی پژوهش های کاربردی در علوم کشاورزی
تعداد صفحات: 13
چکیده:
یکی از زیر بخش های بااهمیت بخش دامداری زیربخش پرورش زنبور عسل می باشد. ماهیت فعالیت های کشاورزی بویژه پرورش زنبور عسل به گونه ای است که شاغلان این بخش همواره بامخاطرات متعددی مواجه هستند. نمونه مورد بررسی شامل اطلاعات مربوط به 304 واحد زنبور داری در طی سال های 1390-1389 است که از استان های منتخب کشور د رمناطق آب و هوایی مختلف جمع آوری گردیده است. که شامل : استان های اصفهان، بوشهر، خوزستان ولرستان می باشد و هدف از این تحقیق شناسایی و تعیین عوامل مرتبط با بیماری ها، آفات و شکارچیان زنبور عسل و تعیین سهم هریک از آنها در بروز تلفات و خسارت کلنی ها،عملکرد تولیدی و میزان خطر پذیری واحد های پرورش زنبور عسل و کاهش عوامل خطر در زنبور ستان ها می باشد. اطلاعات جمع آوری شده از پرسشنامه درچهار استان، پس از انجام آنالیزهای لازم و پردازش داده های جمع آوری شده از زنبور داران و همچنین با استفاده از منابع علمی معتبر و نهایتا نظرات و تجربیات کارشناسی مجری و همکاران طرح نقش تک تک عوامل موثر در رشد کلنی ها را مورد بررسی قرار گرفت. پس از تکمیل پرسشنامه ها در زنبورستان های واقع در مناطق هدف و ثبت اطلاعات جمع آوری شده در نرم افزارexcel با انجام کد گذاری و ارزش گذاری برای هر پارامتر ارزیابی های لازم صورت گرفت. و برای تجزیه و تحلیل آماری داده های جمع آوری شده، از نرم افزار آماری Spssاستفاده شد. نتایج برآورد عوامل موثر بر بروز خسارت در واحدهای زنبور دارای دو گروه پرمخاطره و کم مخاطره نشان داد، ازآفات ، کنه واروT ، زنبور زرد و قرمز، پروانه موم خوار،موش و کنه آکاراپیس و از بیماری ها، کاهش غیر طبیعی جمعیت ولوک آمریکایی از حوادث غیر مترقبه، گردو غبار، تصادف، غارت، سمپاشی و شرایط نامساعد جوی بربروز خسارت در واحدهای زنبور داری دارای تاثیر مثبت و معنی داری میباشند. خوزستان، بوشهر، اصفهان،ولرستان به ترتیب بیشترین تا کمترین میانگین خسارت کندوها را با 11,82 ، 20,08 ، 22,42 ،39,66 درصد داشته اند.


دانلود این فایل


برای دریافت اینجا کلیک کنید


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *